چه خبر ؟

فرهنگی - هنری - اجتماعی


جلال ذالفنون درگذشت

جلال ذوالفنون نوازنده پیشکسوت سه تار در واپسین روزهای زمستانی با این فصل همسفر شد تا بهار سال نو را نبیند.

 

جلال ذوالفنون نوازنده صاحب سبک سه تار که حدود دوهفته پیش عمل جراحی قلب را با موفقیت پشت سر گذاشته بود، بعد از ظهر امروز یکشنبه 28 اسفندماه به علت خونریزی داخلی در بیمارستان البرز کرج جان به جان آفرین تسلیم کرد.

او متولد سال ۱۳۱۶ در آباده بود. در اوان کودکی به همراه خانواده‌اش به تهران آمد و فراگیری موسیقی را در همان دوران خردسالی آغاز کرد. برای ادامه تحصیل به هنرستان موسیقی ملی رفت و در آنجا به نوازندگی سه تار پرداخت و توامان با سازهای دیگری چون تار و ویولن آشنا شد.

نوازندگی ویولن را نزد برادر بزرگترش محمود ذوالفنون فرا گرفت. بعدها در رشته موسیقی دانشکده هنرهای زیبا راه یافت و از آموزش های نورعلی برومند و دکتر داریوش صفوت بهره های فراوان برد.

ذوالفنون از آثار و نحوه نوازندگی بزرگانی چون ابوالحسن صبا، ارسلان درگاهی و همچنین احمد عبادی تاثیرات فراوانی گرفت اما در نهایت خود به بیان مستقلی در نوازندگی سه تار دست یافت.

جلال ذوالفنون آثار متعدد مکتوب و صوتی در زمینه موسیقی ملی ایران از خود به جای گذاشته است که از آن میان آلبوم های گل صدبرگ وآتشی در نیستان از شاخص ترین آنها است.

ذوالفنون در بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر که اواخر بهمن ماه امسال در تالار وحدت برگزار شد به عنوان هنرمند برجسته موسیقی سنتی مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفت.

http://behrooz-khani.blogfa.com/

دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

خودم حقم را می گیرم
اكبر عبدي در گفت‌وگوي آخر سال «هفت» چه گفت؟ بچه نازی‌آبادم و اهل كلانتري و شکایت نیستم و خودم حقم را می‌گیرم
 

سینماي ما- الهام نداف: اکبر عبدی در آخرین برنامه «هفت» سال 90 حرف‌های صریحی در خصوص سینما و احترام نگذاشتن جوانان به پیشکسوتان زد. عبدی برای گفت‌وگوی سال در استودیو برنامه «هفت» حضور پیدا کرد. او صریح به انتقادات جیرانی و شایعات مختلف، پاسخ داد. وی در خصوص حضور بی‌نظم سر فیلم‌ها گفت: «من زمانی که با کارگردان‌هایی چون مهرجویی، تقوایی، حاتمی و قادری کار می‌کردم هیچ وقت بی‌نظم نبودم، اما کارگردان‌های جوان تو را سر صحنه نگه می‌دارند که مثل موم به تو شکل دهند و من این را نمی‌توانم بپذیرم. البته کسی مثل عطاران که از دستمزد خودش به من می‌دهد و اصرار دارد که نقش پیرزن را بازی کنم و به من اعتماد دارد، مثل کارگردان‌های جوان امروزی نیست. البته من هم 50 میلیون تومان به او تخفیف دادم.»

وی ادامه داد: «سر فیلم آقای اطیابی 65 درصد دستمزدم را نگرفتم. جالب است که تهیه‌کننده آقای شمس، تازه از من شکایت هم کرد. من بچه نازی آبادم و اهل كلانتري و شکایت کردن نیستم. من به زور حقم را می‌گیرم؛ یا می‌توانم یا حقم را می‌خورند. این‌ها کلاهبرداری کردند و بعد هم می‌نشینند در این برنامه می‌گویند اکبر عبدی باعث شد فیلم ما به سرانجام نرسد. من سر پل صراط یقه‌شان را می‌گیرم.»

در حین گفتن این حرف‌ها، جیرانی تمام تلاشش را کرد که عبدی را متقاعد کند که از کسی اسم نبرد، اما گوش اکبر عبدی به این حرف‌ها بدهکار نبود.

این بازیگر درباره حضور سر صحنه فیلم‌ها و نخواندن فیلمنامه‌ها‌ عنوان کرد: «خودم سناریو را نخوانم، می‌دهم یکی برایم بخواند. اتفاقا این به نفع کارگردان است، چون خیلی از سناریوها را اگر بخوانم، در فیلم بازی نمی‌کنم. در ضمن دوست دارم وقتی دیالوگ را می‌گویم برایم تازگی داشته باشد. یعنی برای اولین بار باشد که از دهنم بیرون می‌آید. در «اخراجی‌ها» 60 درصد کمدی سناریو به خاطر دیالوگ‌گویی من بود، اگر غیر از این باشد اسمم را «اکرم» می‌گذارم.»

عبدی همچنین افزود: «من در فیلم‌های مهرجویی و حاتمی هم در دیالوگ‌ها دست می‌بردم، اما خیلی کم. اگر قرار باشد این کار را نکنم که فیلم به سرانجام نمی‌رسد. یعنی ده‌نمکی بهتر از من دیالوگ می‌گوید؟ او بهتر از من بایرام را می‌شناسد؟ من 12 بایرام می‌شناسم. البته هستند بعضی‌ها هم که اعتماد به نفس ندارند و می‌ترسند همه بگویند عبدی در دیالوگ‌ها دست برده به خاطر همین زور می‌کنند مزخرفات خودشان را بگویم. من هم به خاطر پول این کار را می‌کنم.»

وی درباره چهار سال دوری از سینما و تلویزیون گفت: «به خاطر فوت برادرم نتوانستم بازی کنم و یک سال از ایران رفتم. البته فضای سینما هم باعث کناره‌گیری من شد. از من می‌خواستند با دیالوگ مردم را بخندانم و سینما هم در ورطه‌ای افتاده بود که در تمام فیلم‌ها یک مثلث عشقی تشکیل می‌شد و دختر و پسر خوشگل می‌گذاشتند که بفروشد.»

عبدی ادامه داد: «یک سال خارج از ایران بودم و یک تئاتر ایرانی با بازیگران خارجی در آنجا به راه انداختم. بعد از سه، چهار سال دوری از سینما وقتی آمدم خواستم فیلم خودم را بسازم اما آقای اسکندری گفت یکی، دو تا کار بازی کن و بعد فیلم خودت را بساز. اینطوری حرف پشتت کمتر است. من هم به دعوت احمدرضا معتمدی در فیلم «قاعده بازی» بازی کردم و بعد از آن هم یک هفته وقت خالی پیدا نکردم که به فیلم خودم فکر کنم.»

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در خصوص احترام به پیشکسوتان و چرایی احترام نگذاشتن جوانان گفت: «حکومت بعد از انقلاب زنان و جوانان ما را پر رو کرده است. زن شنبه با شوهرش شمال است، يكشنبه مهريه‌اش را گذاشته اجرا! من همیشه قدردان لطف بزرگان سینما هستند. آقای مشایخی من به را برای اولین بار به مرحوم حاتمی معرفی کرد و من هنوز هم ممنون ایشان هستم. از مردم هم همیشه ممنونم که من را بعد از بازی در «زیر آسمان شهر» بخشیدند. من ازشان عذرخواهی کردم و گفتم به خاطر پول بازی کردم اما آنها هم گذشت داشتند و نتیجه این گذشت این بود که «اخراجی‌ها» خوب فروخت.»

عبدی در پایان در خصوص موفقیت اصغر فرهادی و کسب اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، عنوان کرد: «به اصغر فرهادی تبریک می‌گویم که به قول آقا پرچم اسلام را در سرزمین دشمن برافراشته کرد.»
 

دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

محسن چاووشی

محسن چاوشی برای اولین بار در تلویزیون!

محسن چاوشی
 
آلبوم جدید محسن چاوشی در حالی امروز صبح در بازار موسیقی کشور منتشر شد که در روزهای گذشته اتفاقات و حاشیه‌های فراوانی در حول و حوش «پرچم سفید» بوجود آمده و....

عیدی ویژه آقای خاص به هوادارانش در آستانه انتشار «پرچم سفید»
آلبوم جدید محسن چاوشی در حالی امروز صبح در بازار موسیقی کشور منتشر شد که در روزهای گذشته اتفاقات و حاشیه‌های فراوانی در حول و حوش «پرچم سفید» بوجود آمده و هواداران این خواننده برای شنیدن دستپخت جدید چاوشی لحظه شماری می‌کنند. این آلبوم در سکوت کامل تهیه و تولید شد و بدون کوچک‌ترین تبلیغاتی به یک باره از اوایل هفته جاری پوس‌تر چهار رنگ‌اش در فروشگاه‌های محصولات فرهنگی نصب شد تا اهالی موسیقی در غافلگیری انتشار «پرچم سفید» گیر بیفتند. در اوج این جار و جنجال‌ها، محسن چاوشی در گفتگو با خبرنگار ما از حضورش در تلویزیون برای اجرای ویژه برنامه سال تحویل برای شبکه دو سیما خبر داد تا در فاصله کمی پس از خبر انتشار بی‌سر و صدای آلبوم‌اش، دومین غافلگیری او جامعه موسیقی پاپ را تحت الشعاع قرار دهد.
«پرچم سفید» پنج امین آلبوم چاوشی پس از، یه شاخه نیلوفر، حریص، ژاکت و سنتوری است که چاوشی آنرا این بار با تیمی جدید تهیه و تولید کرده و بر خلاف همیشه این بار هیچ دمویی از این آلبوم قبل از انتشار منتشر نشد تا هیچ کس از محتوای کلی آن تا لحظه انتشار خبری نداشته باشد.
http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2064&conid=125688

دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

نور الدین پسر ایران

دست‌نوشته‌ مقام معظم رهبری بر حاشیه یك كتاب:

هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند

دست‌نوشته‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر حاشیه كتاب "نورالدین پسر ایران" منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، متن این تقریظ عصر یكشنبه طی مراسمی با حضور جمعی از فعالان فرهنگی در مؤسسه‌ حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب به راوی «سیدنورالدین عافی»، همسر وی و نویسنده‌ی كتاب «معصومه سپهری» اهدا شد.


متن دست نوشته مقام معظم رهبری


«بسم الله الرحمن الرحیم

این نیز یكی از زیباترین نقاشی‌های صفحه‌ پُركار و اعجاز گونه‌ هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی كه از قریحه‌ ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازك‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هایی كه عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته می ماند، از ویژگی‌های برجسته‌ این كتاب است. تنها نقصی كه به نظر رسید نپرداختن به نقش فداكارانه‌ همسری است كه تلخی‌ها و دشواری‌های زندگی با رزمنده‌‌ای یكدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر زجر با او را پذیرفته است.
ساعات خوش و با صفایی را در مقاطع پیش از خواب با این كتاب گذراندم، والحمدلله

دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

قهوه تلخ
 

پس از چند ماه سرانجام تکلیف ادامه مجموعه «قهوه تلخ» روشن شد
گروه قيد سفر به آينده را زدند و درباریان قهوه تلخ به کاخ‌شان برمی‌گردند!

 
 
 
 
سينماي ما- با رفع مشکلات پیش آمده برای سریال «قهوه تلخ»، سازندگان این سریال ادامه آن را در همان زمان نامعلوم تاریخی می‌سازند. پس از انتشار نسخه قاچاق سری 26 مجموعه «قهوه تلخ»، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخت ادامه این سریال را به حالت تعلیق درآورد تا تکلیف نسخه قاچاق روشن شود.

بنابراین گزارش، پس از گذشت چند ماه سرانجام تکلیف مجموعه «قهوه تلخ» روشن شد و تهیه‌کنندگان مجموعه قصد دارند قسمت‌های جدید این سریال را بسازند. علی‌رغم برخی اخبار منتشر شده مبنی بر پایان «قهوه تلخ» در دو قسمت اخیر، سازندگان آن قصد دارند داستان را به روال قبل ادامه دهند.

همچنین سازندگان این مجموعه، از رفتن به آینده پشیمان شدند و قرار است در سری 26 و 27 فقط داستان در زمان حال روایت شود و دوباره اهالی قهوه تلخ به دربار خودشان برگردند.

به گزارش فارس، در حال حاضر سری 26 که نسخه قاچاق آن توزیع شد، به همراه سری 27 آماده است و بناست تا پیش از آغاز سال نو وارد بازار شود.

سعید رجبی فروتن، مدیر کل دفتر همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی نیز در این باره گفت: خوشبختانه با پی‌گیری‌های انجام شده عاملان نسخه قاچاق سری 26 قهوه تلخ شناسایی و محاکمه شدند. این اتفاق در حالی بود که هیچ‌کدام از عوامل سازنده این مجموعه در این رویداد دخالتی نداشتند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سازندگان این مجموعه با توجه به داشتن پروانه ساخت می‌توانند ادامه کار را بسازند و به منظور بازبینی در اختیار ما قرار دهند.

رجبی فروتن گفت: سازندگان «قهوه تلخ» مشکلی برای ادامه کار ندارند و می‌توانند به روال سابق به کار خود ادامه دهند.

ادامه سریال «قهوه تلخ» در حالی ساخته می‌شود که بسیاری از بازیگران به دلیل فاصله ایجاد شده میان تولید قسمت‌ها با پروژه خداحافظی کرده‌اند و مشغول به کار در دیگر آثار سینمایی و تلویزیونی شده‌اند.

یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

استیضاح
تجمع معترضان به اکران دو فیلم نوروزی مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
پوسترهای «ننگ ارشاد» و «ما مهاجرانی نمی‌خواهیم» در میان جمعیت معترض

سينماي ما- جمعي از انصار حرب الله به عنوان معترضان به اکران دو فیلم سینمایی «خصوصی» و «گشت ارشاد» در مقابل وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پوسترهایی با عناوینی چون «ننگ ارشاد» و «زندگی خصوصی در دید عمومی» در دست داشتند.

تجمع اعتراض آمیز انصار حزب الله در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساعت 13:30 با حضور نیروی انتظامی آغاز شد. در این تجمع تظاهر کنندگان با پلاکاردهای یا ابوالفضل(ع)، یا فاطمه (س)، یا حسین(ع) حضور پیدا کردند. برخی پلاکاردها که پوستر فیلم های «گشت ارشاد» با عنوان «ننگ ارشاد» و «خصوصی» با عنوان «زندگی خصوصی در دید عمومی» دیده می شود.

براساس این گزارش، پلاکاردهای دیگری با عنوان «آقای وزیر توضیح دهید»، «ما مهاجرانی نمی خواهیم» در میان جمعیت دیده می شود. این تجمع اعتراض آمیز با سخنرانی یک معترض شروع شد که با شعار معترضان همراه بود. معترضان شعارهایی مثل «این سینما سینمای فساد است، تعطیلی آن باعث ثواب است» و «ای مسئول بی غیرت حجت بر تو تمام است» و ... همراه بود .

یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

رامبد جوان

رامبد جوان سال 91 فیلم سینمایی می‌سازد
  • رامبد جوان سال 91 فیلم تازه‌اش را که در ادامه آثار پرمخاطب قبلی این کارگردان است، کلید می‌زند.

رامبد جوان در باره فعاليت سينمايي خود در زمينه كارگردان در سال 91 به خبرنگار پايگاه خبري تحليلي سوره سينما گفت: چند طرح توسط افراد مختلف در حال نگارش است، اولويت با فيلمنامه‌اي است كه براي مخاطب جذاب باشد و با آنها ارتباط برقرار كند. مطمئنا اوايل سال آينده براي پروانه ساخت يكي از آنها اقدام خواهيم كرد.
كارگردان فیلم سینمایی «ورود آقايان ممنوع» گفت: مدتی است مشغول ساخت مجموعه مستندي براي پخش در ايام نوروز از شبكه آي فيلم هستم كه در آن به لحظاتي شاد و خاص در كنار هنرمندان و بازيگران سرشناس مي‌پردازيم.
رضا عطاران، داود رشيدی، پانته‌آ بهرام، اشكان خطيبی، اميرحسين رستمی، نسرين مقانلو و... تا به حال در اين مجموعه مستند مقابل دوربين رامبد جوان قرار گرفته‌اند. رامبد جوان فیلم‌های سینمایی «اسپاگتی در هشت دقیقه»، «پسر آدم، دختر حوا» و مجموعه‌های «گمگشته»، «نشانی» و «توطئه فامیلی» را کارگردانی کرده است.

http://www.sourehcinema.ir/articleview.php?cat=1&id=116744

یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

سعدی افشار

سعدی افشار: خنده مردم مرا گرفتار این راه کرد

هنرمند پیشکسوت نقش سیاه در نمایش های سنتی، تشویق مردم در نخستین تجربه اش را باعث ورود حرفه ای خود به این عرصه دانست.

 


به گزارش سینماپرس، سعدی افشار این روزها در بستر بیماری است. او شاید یکی از با تجربه ترین سیاه بازهای کشور باشد که به دلیل کهولت سن دیگر قادر نیست به روی صحنه برود. در آستانه عید نوروز به عیادت وی رفتیم .

* آقای افشار، از کی سیاه پوشیدید؟
**وقتی سیزده سالم بود برای نخستین بار یک نمایش روحوضی دیدم و شیفته آن شدم. یادم می آید که بعد از آن همه جا راه می رفتم و ادای هنرپیشه سیاه را در می آوردم. تحت آموزش کسی نبودم تنها به تئاتری در مولوی می رفتم و بازی مرحوم نعمت ا... گرجی و سایر سیاه ها را می دیدم و نقش های آن را میان دوستانم تقسیم می کردم.
اولین کار جدی ام نیز در همان زمان بود. برای اجرای یک نمایش تخت حوضی، در جشن میلاد امام زمان دعوت شدم. برای گروهم از یکی از بنگاه های مطربی آن زمان لباس اجاره کردم و برای اولین بار به صورت جدی به صحنه رفتم. آن شب مردم خیلی خندیدند و همین خنده، من را گرفتار این راه کرد.
در آن زمان حتی نمی دانستم چگونه باید خودم را سیاه کنم. خودم را با دوده زغال سیاه کردم و ده روز طول کشید تا توانستم آن را از بدنم پاک کنم. شاید ده سال طول کشید تا توانستم در یک تئاتر حرفه ای کار بگیرم و مشغول شوم. نگاه به تئاتر سنتی آن زمان فرق داشت و صاحبان تئاترها هم دیدگاه دیگری داشتند.
*خب امروز هم به خصوص در سنگلج نمایش تخت حوضی داریم. منظورتان چه جور تفاوت هایی است؟
**ببینید، آن زمان ها تمرین نمایش سنتی این گونه نبود. کارگردان حدود یک ساعت وقت می گذاشت و قصه را برای ما تشریح می کرد. ما هم به صحنه می رفتیم و مردم را می خنداندیم زیرا می دانستیم کارگردان و مردم از ما چه می خواهند. این بداهه سازی خیلی کار سختی است. همین حالا که گاهی فیلم های آن را نگاه می کنم از خودم می پرسم که چگونه کار به این دشواری در مدت کوتاه انجام می شد؟ مردم بداهه را خیلی دوست داشتند.
اما حالا جوان ها متن را از مدتی قبل آماده می کنند و ماه ها روی آن تمرین می کنند. امروزه این شیوه پسندیده است و آن ها نیز از عهده اش بر می آیند. ولی نمی توان انتظار داشت حاصل کار دقیقا شبیه آن چیزی شود که ما روی صحنه می بردیم. ما کار گروهی می کردیم و حرف هم را به خوبی می فهمیدیم. این تعامل را با هنرمندان امروز نمی توانم به خوبی هم نسلان خودم برقرار کنم.
آن زمان کارگردان هم معنایش با حالا فرق داشت. کارگردان در واقع کسی بود که در زمان اجرا کار را نگه می داشت. تصمیم می گرفت چه کسی را بفرستد روی صحنه و درواقع نمایش را در زمان اجرا هدایت می کرد.
اصل کار بداهه بود. مثلا اگر یکی از ما در اجرا متن را فراموش می کرد، دیگری با بداهه گویی مشکل او را جبران می کرد. این نیاز به یک کار تیمی داشت و به مرور زمان ما دقیقا می فهمیدیم که در ذهن دیگری چیست.
* از سیاه های هم دوره تان هم بگویید.
**کسی دیگر آن ها را نمی شناسد. هر شهر برای خودش یک سیاه بزرگ داشت. بزرگ ترین سیاه ایران، مهدی مسی بود. رضا عرب زاده، سید حسین یوسفی و ذبیح ناصری هم بودند. ارحام صدر در اصفهان بود که همین اواخر از دنیا رفت. ارحام صدر، بیشترین انتقاد را در تئاترهایش می کرد. چون نسبت به مناسبات سیاسی آگاه بود و صحنه را به خوبی نگه می داشت و مردم او را سر انتقادهایش خیلی دوست داشتند. توکلی و سارنگ را هم به یاد دارم که مدیران موفق تئاتر بودند که مدت زیادی روی صحنه می ماندند.
* آقای افشار شاگرد هم داشته اید؟
**نه. ببینید کار نمایش این روزها علمی شده است. در دانشگاه ها به جوان ها آموزش می دهند. امروز دیگر نمایش سنتی در میان مردم نیست که بخواهند به شیوه سنتی آموزش دهند. دانشجوهای حالا هم دیگر به سراغ من نمی آیند.
*در تئاتر ایران نقش دیگری به جز سیاه بازی کردید؟
**نه. وقتی به عنوان سیاه شناخته شوی دیگر نمی توانی نقش دیگری را بگیری. حتی اگر بیشتر از سیاه مردم را بخندانی تو را نمی پذیرند و جدی نمی گیرند. آن قدر ادای صدای سیاه را درآوردم این مدل صحبت کردن در گلویم ماند. اگر مردم چهره سیاه نشده ام را نشناسند از روی صدایم می فهمند که من سیاه هستم.
*هنوز عید نوروز که می شود سیاه ها را در لباس حاجی فیروز می بینیم. قدیم چگونه کار می کردند؟
**کار آن ها با ما فرق داشت. معمولاً دو نفره کار می کردند و مثل بابانوئل غربی تلاش می کردند حال و هوای عید را به خیابان ها بیاورند. مردم دورشان جمع می شدند و به شعرهایشان گوش می دادند. یکی سیاه می شد به اسم فیروز و حاجی هم با پنبه برای خودش ریش می گذاشت و در خیابان اشعار بهاری می خواندند که خیلی هم پر مفهوم نبود.چهار یا پنج نفر در کل تهران این کار را می کردند. همه آن ها از دنیا رفتند و این سنت هم تمام شد. این هایی که این روزها لباس می پوشند و سر چهارراه ها می آیند مثل آن ها نیستند. سیاه های تئاتر هیچ وقت حاجی فیروز نشدند.
* به عنوان آخرین سؤال بفرمایید،از حمایت مسؤولان راضی هستید؟
**حقوقی هست که می گیرم مثل بقیه. نه کوتاهی نکرده اند و خوشبختانه به من بی توجه نیستند. نمی دانم شاید به این خاطر است که من تنها کسی هستم که از سیاه بازی های قدیم باقی مانده ام. شاید هم چیز خوبی در نوارهای ویدئویی که از اجراهایم دیده اند، پیدا کرده اند که شایسته احترام است.

http://qudsonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=38695

شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

پروژه حضرت محمد (ص)

عكس‌هاي تازه از پروژه عظيم تاريخ اسلام
فيلم‌برداري «محمد ص» به كارگرداني مجيدي مجيدي ادامه دارد

سينماي ما- بخش‌هایی از فیلمبرداری فیلم «محمد (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی که در استان کرمان انجام می‌شد به پایان رسید و اكنون فیلمبرداری در استان قم پی گرفته می‌شود. به نقل از روابط عمومی پروژه، در استان کرمان فیلمبرداری بخش‌هایی از صحنه‏ های مربوط به حمله ابرهه، بخش‏‌هایی از مدینه و حرکت کاروانیان بین مکه و مدینه در نقاط مختلف استان کرمان انجام شد. فیلمبرداری این فیلم تاکنون علاوه بر استان کرمان در عسلویه و شهرک سینمایی نور در حوالی شهر قم، صورت گرفته است.

در این پروژه مذهبی - تاریخی که با حضورعوامل حرفه‌ای و شاخص خارجی و داخلی در حال ساخت است، بازیگرانی چون علیرضا شجاع نوری، مهدی پاکدل، محسن تنابنده، مینا ساداتی، ساره بیات و پانته ‏آ مهدی‏ نیا نقش‌آفرینی می‏‌کنند.

داستان فیلم سینمایی «محمد(ص)» از دوران جاهلیت و به هنگام تولد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و در 12 سالگی ایشان در اولین سفر به همراه عمویشان، ابوطالب، به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می‌رسد. «بحیرا» راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد.

 

http://cinemaema.com/module-pagesetter-viewpub-tid-26-pid-6528.html

شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

اعتراض به فیلم
اكران سينمايي سال 91 با جنجال و حاشيه شروع شد - 1

 


سينماي ما- انصار حزب الله شنبه ۲۷ اسفندماه ساعت ۱۳: ۳۰ مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در اعتراض به اکران «زندگی خصوصی» (با نام جديد «خصوصي») و «گشت ارشاد» تجمع برگزار می‌کنند. در متن اطلاعیه انصار حزب الله آمده است: اکران دو فیلم مبتذل و ضد ارزش «زندگی خصوصی» و «گشت ارشاد» درجشنواره فیلم فجر سال جاری، اعتراض اقشار متدین بیننده این دو فیلم را در پی داشت، اما با این وصف و با توجه به عنایت ویژه سازمان سینمایی وزارت ارشاد دولت دهم فرحبخش کارگردان «زندگی خصوصی» روز اول اسفند عنوان کرد: تلاش می‌کنیم این فیلم برای نوروز ۹۱ اکران عمومی شود و با توجه به واکنش‌هایی که از مخاطبان در جشنواره فجر دریافت کردیم، هیچ تغییری در نسخه فیلم ایجاد نمی‌کنیم!

در ادامه می‌خوانیم: اما در‌‌نهایت ۱۴ اسفند ماه سال جاری فرحبخش کارگردان فیلم سینمایی «زندگی خصوصی»، پس از اعلام لیست ۱۵ فیلم پیشنهادی اکران نوروز سال ۱۳۹۱، در مورد آخرین وضعیت فیلم سینمایی «زندگی خصوصی»، اظهار داشت: اکران نوروزی این فیلم قطعی شده و پوستر و مواد تبلیغاتی کار هم آماده است. با اصرار دوستان يك و نيم دقیقه از فیلم را کم کردم! فرحبخش در ادامه افزود: در جشنواره، فیلم را دوستان دیدند و به ما پیشنهاد کردند تا تغییراتی در کار اعمال کنیم و ما هم یکی دو صحنه پایانی که آتش‌سوزی بود را در آوردیم و فیلم یک و نیم دقیقه کوتاه‌تر شده است. اکران عمومی اسباب شرمندگی وزارت ارشاد هم قطعی است!

در این اطلاعیه تاکید شده است: دیگر فیلم مسئله دار جشنواره فجر امسال «گشت ارشاد» بود که منتقدان آن را اسباب شرمندگی وزارت ارشاد خوانده بودند، اما پس از واکنش بینندگان این فیلم، سهیلی کارگردان آن تنها اعلام کرد: پس از بازخوردهایی که از نمایش فیلم در جشنواره فیلم فجر گرفتم به قطعیت رسیدم تا دقایقی از پایان فیلم را حذف کنم و فیلم در نمایشگاه ماشین تمام شود. و در‌‌نهایت حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: فیلم سینمایی «گشت ارشاد» در سرگروه سینمایی آفریقا به نمایش درخواهد آمد. اما پس از این و به دنبال بدعت گذاری جدید اهالی سینما در تولید فیلم‌های ضد ارزش و اخبار مربوط به حمایت وزارت ارشاد از این فیلم‌ها و اجازه اکران آن در سینماهای کشور در ایام نوروز، تماسهای متعددی برای جلوگیری این روند از سوی مردم با هفته نامه یالثارات برقرار شد که حکایت از اعتراض جدی و شدید مردمی به این فرایند بود.

در ادامه آمده است: براین اساس و به دنبال پیگیری یالثارات از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ‌‌نهایت مسجل شد که هیچ تضمینی برای ممانعت از اکران عمومی این دو فیلم در نوروز ۹۱ از سوی نماینگان مجلس وجود ندارد و در جمع‌بندی مبتنی بر تماس‌های یالثارات با اعضای کمیسیون فرهنگی قرار بر این شد تا به موازات پیگیری مجلس شورای اسلامی، انصار حزب‌الله نیز به نمایندگی از مردم متدین و انقلابی و به منظور ممانعت از اشاعه فحشا و منکرات شکایت خود را به دادستان کل کشور حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به منظور اقدام عاجل در این زمینه تحویل دهد. این امر در روز یکشنبه هفته جاری میسر شد.

متن این شکواییه بدین شرح است: احتراما، بدینوسیله انصارحزب‌الله ایران به نمایندگی از هزاران نفر از اعضای خود، مراتب شکایت خود را از نمایش و اکران نوروزی ۲ فیلم به شرح ذیل اعلام می‌دارد.

۱- فیلم «گشت ارشاد» با محتوای ضد ارزشی و مصداق کامل توهین به کلیت نظام و مقدسات آن که حتی عزای سالار شهیدان، مسجد، منبر و... را به تمسخر می‌گیرد.

۲- فیلم «زندگی خصوصی» با محتوای ضد اخلاقی که شدیدا عفت عمومی را جریحه‌دار و مصداق کامل ترویج ابتذال و محرک شهوات و غرایز جنسی است.
لذا از شما برادر محترم تقاضا می‌شود تا با دستور توقیف موقت فیلم‌های مذکور تا تشکیل دادگاه صالحه دل امت حزب‌الله و خانواده‌های شهدا را شاد فرمایید.

در اعتراض به بی‌مسئولیتی برخی مسئولان وزارت ارشاد در صدور مجوز نمایش به دو فیلم ضداخلاقی و ضدارزشی صورت می‌گیرد: تجمع اعتراضی، زمان: شنبه ۲۷ اسفندماه ساعت 13/30، مکان: مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشانی: میدان بهارستان، خیابان کمال‌الملک.
از عموم برادران و خواهران حزب‌الله دعـوت می‌شود در این تجمع اعتراضی شرکت کنند.


شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

پایان ناخوش


سينماي ما- در هفته پاياني سال 1390 متاسفانه سه نفر از اهالي سينما و تلويزيون به ديار باقي شتافتند و جامعه سينمايي عزادار شد.
مجید میرزاییان‌ بازیگر سینما روز گذشته دار فانی را وداع گفت. این بازیگر مدت‌ها از بیماری کلیوی رنج می‌برد. میرزاییان سال 1318 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل هنرستان هنرهای دراماتیک است. وی بازی در سینما را از سال 1362 با «پرونده» به کارگردانی «مهدی صباغ‌زاده» شروع کرد.


میرزاییان در فیلم‌هایی چون شاه خاموش (۱۳۸۲)، لوکوموتیوران (۱۳۷۹)، خط‌ها و سایه‌ها (۱۳۷۷)، گاومیش‌ها (۱۳۷۵)، دام (۱۳۷۴)، شریک زندگی (۱۳۷۳)، پرواز از اردوگاه (۱۳۷۲)، ضربه طوفان (۱۳۷۲)، بندر مه‌آ‌لود (۱۳۷۱)، دایان باخ (۱۳۷۱)، رابطه پنهانی (۱۳۷۱)، قربانی (۱۳۷۱)، تبعیدی‌ها (۱۳۷۰)، عروس حلبچه (۱۳۶۹)، خواستگاری (۱۳۶۸)، دلار (۱۳۶۷)، حماسه دره شیلر (۱۳۶۵)، پایگاه جهنمی (۱۳۶۳)، عقاب‌ها (۱۳۶۳) و پرونده (۱۳۶۲) ایفای نقش کرده است.
....................................
سید ابوالقاسم حسینی تهیه‌کننده فیلم «ملکه» ۲۵ اسفند ماه به دلیل سکته قلبی درگذشت. تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ملکه» و مدیر تولید «شب واقعه» به دلیل سکته قلبی دارفانی را وداع گفت. وی امسال در سی امین جشنواره فیلم فجر با «ملکه» ساخته محمد باشه آهنگر که در ژانر دفاع مقدس ساخته شده بود در بخش مسابقه حضور داشت.

مرحوم حسینی مدیریت تولید فیلم‌های «شب واقعه»، «خون بازی»، «فرزند خاک»، «کتونی سفید»، «گیلانه»، «نیمه گمشده» و... را برعهده داشته است. مراسم خاکسپاری سید ابوالقاسم حسینی تهیه کننده سینمای ایران فردا ۲۷ اسفند ماه برگزار می‌شود.
مراسم تشییع پیکر سید ابولقاسم حسینی سینماگر ارزشمند و متعهد سینما شنبه ۲۷ اسفند ماه ساعت ۰۹: ۳۰ صبح از مقابل مسجد صاحب الزمان واقع در تهران نو، نرسیده به خاقانی، مسیل جاجرود، نرسیده به شورا برگزار می‌شود.
...................................
دستیار صدا فیلم تلویزیونی «‌مرخصی شب عید» ‌بر اثر سانحه تصادف درگذشت. این حادثه دلخراش، بعد از پایان فیلمبرداری این فیلم تلویزیونی روی داد.مرحوم کسنویه در آثاری از جمله پیتزا مخلوط‌، اندخلاف و جایی نزدیک آسمان دستیار صدا بود.
فیلم تلویزیونی «مرخصی شب عید» که از محصولات سیما فیلم است، به تهیه‌کنندگی محمود فلاح و کارگردانی بهروز خلجی برای پخش در ایام نوروز ساخته شده.
گروه سازنده تله‌فیلم مرخصی شب عید این ضایعه را به خانواده مرحوم کسنویه و جامعه هنری کشور تسلیت گفت.

http://cinemaema.com/module-pagesetter-viewpub-tid-26-pid-6554.html


شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

سلمان فارسی
ساخت مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» در دستور كار قرار گرفت
داود ميرباقري زمان آغاز ساخت سریال سلمان فارسی را آینده‏ نزدیک اعلام کرد

سینمای ما- کارگردان برجسته ایرانی از ارائه طرحی مبنی بر ساخت مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» خبر داد. سید داود میرباقری با بیان اینکه توجه به سیره معصومین و بزرگان دین از زمره وظایف تک تک آحاد جامعه و به ویژه هنرمندان است، اظهار کرد: قصد داریم تا مجموعه تلویزیونی سلمان فارسی را بسازیم و بی‏ شک بخش‏هایی از این مجموعه در شاهرود (زادگاه میرباقری) ساخته خواهد شد.

وی گفت: در تلاش هستیم تا با همراهی مدیران ارشد تلویزیون، مسئولان استان سمنان و مردم شاهرود سریال سلمان فارسی را بسازیم.

کارگردان سریال مختارنامه همچنین زمان آغاز ساخت سریال سلمان فارسی را «آینده‏ نزدیک» اعلام کرد و گفت: یکی از طرح‏های مصوب دولت در سفر به استان سمنان، احداث شهرک سینمایی شاهرود بود که می‌‏توان هم‏زمان با آغاز تولید مجموعه تلویزیونی سلمان فارسی، این طرح را نیز تا حدودی اجرایی ساخت.

وی گفت: کار بعدی که پس از مختارنامه قصد دارم آن را تولید کنم، ساخت مجموعه سلمان فارسی است.

این کارگردان برجسته ایرانی ارزش و جایگاه سلمان فارسی را در کنار پیامبر اکرم اسلام (ص) در آن سال‏های سخت مورد اشاره قرار داد و گفت: سلمان‌‌ همان طور که از اسمش برمی‏آید، یک ایرانی و فارس است و این، انگیزه ما را برای ساخت بودن مجموعه تلویزیونی سلمان فارسی بیشتر می‌‏کند.

مجلس با تمام قوا از تولید سریال سلمان فارسی حمایت می‌‏کند

تهیه و تولید سریال سلمان فارسی اقدام شایسته و نابی است که باید به دستان با کفایت میرباقری به سرانجام برسد.

حسن ملک‏محمدی نماینده مردم سمنان گفت: به طور یقین بهره‏گیری از زبان هنر برای معرفی شخصیت‏های نامدار اسلام به ویژه یاران وفادار ائمه اطهار (ع)، بهترین شیوه است و مردم نیز این روش را بسیار می‌‏پسندند.

وی با بیان اینکه استفاده توامان از جلوه‏های سمعی و بصری در تولید آثار تلویزیونی که در زمینه معرفی اسلام و بزرگ‏مردان مسلمان انجام می‌‏شود می‌‏تواند در اشاعه فرهنگ ناب اسلامی بسیار تاثیر گذار باشد، افزود: هنر در معرفی و بیان نقش موثر ستارگان درخشان و فداکار صدر اسلام بسیار می‌‏تواند اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه سلمان فارسی را از اصحاب سرّ پیامبر گرامی اسلام دانست و گفت: این مرد یکی از چهره‏های درخشان و با عظمت اسلام و پرورش یافته مکتب نبی مکرم اسلام (ص) و همچنین یار شفیق مولای متقیان، علی (ع) است.

ملک‏محمدی اضافه کرد: باید از همه توانمندی‏‌های فرهنگی و هنری موجود در کشور و تمام هنرمندان متعهد در تهیه مجموعه تلویزیونی سلمان فارسی بهره برده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اما اینکه با حضور خود میرباقری و به صورت مبسوط و مفصل بحثی درباره تولید سریال سلمان فارسی شده باشد، این طور نیست ولی به هر حال امیدواریم میرباقری و همکاران وی گزارشی جامع از هدف، مشکلات موجود و وسعت ساخت این سریال را ارائه دهند.

ملک‏محمدی افزود: بدون شک در جلسات آتی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بررسی این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت و امیدواریم توسط میرباقری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه گزارش کاملی ارائه شود.

وی سیاست کلی مجلس شورای اسلامی به طور عمومی و راهبرد کمیسیون فرهنگی مجلس را به طور اخص، حمایت و پشتیبانی از سریال‏های فاخر، ارزشمند و مفید تاریخی، دینی و اسلامی بیان کرد.

جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

فرج الله سلحشور
فرج‌الله سلحشور از تبريك دخترش به اصغر فرهادي متاثر شده است
دخترم به درد و مشكل بت‌شدن هاليوود دچار شده و بايد دنبال چاره بگردم!

سينماي ما- فرج الله سلحشور گفت: دختر من نيز مانند برخی اعضاي سينماي ايران، هاليوود و اسكار برايش مانند يك بت مي ماند. در پي انتشار پيام تبريك دختر سلحشور به اصغر فرهادي وي در اين باره گفتگويي انجام داد كه مشروح آن را در زير مي خوانيد:

دختر شما نيز با پيامي افتخار آفريني فرهادي را تبريك گفت،آيا شما از اين اقدام با خبر هستيد ؟

بله در جريان اين تبريك هستم.

اين حركت را تاييد مي كنيد ؟


خير بنده به هيچ عنوان اين اقدام فرزندم را تاييد نمي كنم واز اين كار متاثر هستم و اعتقاد دارم وي مانند سينماگرانی كه هاليوود براي آنها تبديل به بت شده است ،او نيز به اين درد و مشكل دچار شده است و براي همين بايد دنبال چاره بگردم.

پس با اين اوصاف شما براي آزادي فكر ارزش قائل هستيد وبه نظر وي احترام مي گذاريد؟

خير،بنده براي هر فكر وآزادي فكري ارزش قائل نيستم و من فقط براي آزادي هاي فكري كه داراي ارزش باشند ودر راستاي انقلاب و دين قرار داده شده باشند ارزش قائل هستم و به نظر بنده نام واصطلاح آزادي فكر فقط در ظاهر قشنگ است.

با اين رويكردي كه دختر شما نشان داده است به نظر مي رسد ضديت شديد فكري ما بين شما و دخترتان باشد وايشان طرفدار تجليل از فرهادي واحتمالا شما مانند هميشه مخالف تجليل از وي باشيد. نظر شما درباره بازگشت وتجليل از فرهادي چگونه است؟

بنده نظر خود را زمان گلدن گلوب دادم ولي يك سئوال دارم كه چرا اصغر فرهادي مانند ورزشكاران و ديگر مردم هنگامي كه نام رژيم صهيونيستي در ميدان رقابتي و ديگر ميادين به زبان آمد صحنه را ترك نكرد و انصراف نداد؟ آيا اين نشان از حمايت وي از اسرائيل نيست؟ به نظر بنده وي اصلا نبايد اجازه مي داد فيلمش در اسكار حضور يابد چون تمام سينماي هاليوود و اسكارمتعلق به رژيم صهيونيستي است .

اگر اسكار متعلق به رژیم صهیونیستی است چه دليلي داشت كه يك ايراني را برنده اعلام كنند در حالي كه نماينده خود آنها در بين نامزد ها حضور داشت؟

سئوال به جا ودقيقي است، شما و مردم فكر مي كنيد اسرائيل وآمريكا عاشق ما هستند و مواضعشان نسبت به ما تغيير كرده است كه ما را برنده اعلام كرده اند؟اگر جوابتان به اين سئوال مثبت است بسيار ساده هستيد.

اين سئوال باقي مي ماند كه دليل اين كه اسكار وهاليوود در بين مردم وسينمايي هاي سرتاسر دنيا از جمله كشور عزيزمان از اهميت وارزش بالايي قرار دارد چيست؟

شما به اين مطلبي كه من مي گويم خوب دقت كنيد، از يك مومن سئوال مي كنند كه چرا عمل صالح انجام مي دهي واو در جواب مي گويد: عمل صالح انجام مي دهم تا به خدا نزديك تر شوم ودرك و مقام قرب الهي خود را نزد خدا افزون كنم ولي اگر از يك سينماگر سئوال كني كه چرا فيلم مي سازي در جواب مي گويد: فيلم مي سازم براي رسيدن به قرب عند آمريكا و اخذ جايزه در آن، اگر بخواهم كلي تر بگويم اين است آمريكا معبد سينمايي هاي جهان از جمله ايران است ومعاد اين جامعه سينمايي جايزه گرفتن در اسكار است.

جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

رضا شفیعی جم

حرف‌‌هاي شنیدنی رضا شفیعی‌جم را پس از سال‌ها سکوت بخوانيد
باراني «درك» مال پدرم بود و تهيه‌كننده «ساعت خوش» جزو اموال آرشيو برداشتش!
 

سينماي ما- رضا شفیعی جم‌ در گفت ‍وگویی جذاب پس از سال ها سکوت خود را درباره «ساعت خوش» و سایر فعالیت هایش شکست. رضا شفیعی‌جم‌ در گفت ‍وگویی جذاب که در پرونده «آرتیست های طنز آیتمی» ویژه نامه نوروزی همشهری جوان منتشر شده، بعد از سال ها صحبت های جالب توجهی عنوان کرده است. بخشی از صحبت‌های شفیعی جم را در ادامه می خوانید:

- در مجموعه «ساعت خوش» لباس «درک» و لباس «هنری» داود اسدی خدابیامرز بارانی های پدرم بود و برای آیتم های بعدی هم همان را وارونه می کردیم و می آمدیم جلوی دوربین که دیگر هم آنها را بهم ندادند! تهیه کننده یک منگنه بهش زد و برداشت جزو اموال آرشیو. کلی هم بابام از من شاکی شد که آن بارانی برای من ارزش داشت و دوستش داشتم...

- پس از «ساعت خوش» تا دو سه سال به دلایلی به هیچ کس اجازه کار ندادند، خود ما هم این توقع را نداشتیم که اینقدر بی جهت شلوغ شود. نمی دانم واقعا چه اتفاقی افتاد. مثلا یکسری خودشان را جای ما جا می زدند و می رفتند کلاهبرداری می کردند. هنوز شهرت جوان گرایی توی تلویزیون راه نیفتاده بود. قضیه تمام شدن برنامه تهیه کننده فقط گفت برید خونه هاتون دیگه فعلا از کار خبری نیست از هر کسی هم سئوال می کردیم دلیلش را نمی گفت!

- بنده رضا شفیعی جم تاکنون هیچ صفحه ای در فیس بوک نداشته ام حتی ایمیل هم ندارم. این هایی که به اسم من هست، من نیستم. بیشتر شیادی است.

- من قبل از بازیگری نقاش بودم و آرامش را دوست داشتم...

- من خیلی بازیگری را دوست دارم اما از همان اول حس کردم شاید بهتر بود همان نقاشی را ادامه می دادم. الان خیلی اوضاع بهتر شده ولی هنوز مردم این همذات پنداری را با ما نمی کنند که به عنوان بازیگر نیاز به آزادی و حقوق شهروندی داریم.

- هنوز یکی از آرزوهایم این است مثلا با همسرم که بیرون می رویم دوربین روی صورت مان نیندازند. با انگشت نشان مان ندهند، خلوت مان را به هم نزنند. حتی خرید هم نمی توانیم برویم. خب ناخودآگاه آدم به انزوا پناه می برد. من بعد از «ساعت خوش» هر چقدر که زندگی کردم، 30 درصدش را سر کار بودم، 60 درصدش را توی خانه و فقط 10 درصدش را بیرون بودم که آن هم برای خرید می آمدم.

- درباره تقلید صدای درک، تصادفا این اتفاق افتاد چون من درک واقعی را ندیده بودم. شانسی یک بار پنج دقیقه اش را دیدم و فکر می کردم صدای پرویز بهرام روش هست. اصلا هم نمی خواستم صدای بهرام را دربیاورم چون قشنگ می توانم تقلیدش کنم. ناخودآگاه پیش آمد و یک ذره عوضش کردم. مثل این که خود آقای بهرام هم خیلی خوشش نیامده بود. بعدا من گفتم ما این قدر این صدا را دوست داریم که ناخودآگاه به ذهن مان آمد اما کاراکتر جدیدی از آن صدا درآمده بود.

جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

با سیما فیلم در نوروز 91

 

 

سایت خبری سیمافیلم: مرکز سیمافیلم نوروز هر سال با آثار متنوعی در حوزه تله فیلم و فیلم های سینمایی از بینندگان خود در تلویزیون پذیرایی می کند آثاری در ژانرهای مختلف و پرداخت های متفاوت برای ذائقه های گوناگون .
امسال نیز 21 اثر از محصولات مرکز سیمافیلم ، که در گروه های مختلف تولیدی این مرکز تهیه شده اند در کنداکتور پخش نوروز 91 قرار گرفته اند در این گزارش مروری اجمالی داریم بر این آثار :


*ارتباط خانوادگی (نادر مقدس)
این فیلم که تهیه کنندگی آن را افسانه منادی بر عهده داشته است برای نخستین بار در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در بخش مسابقه سودای سیمرغ به نمایش درآمد و دی ماه امسال نیز اکران عمومی شد.
"ارتباط خانوادگی" اقتباسی از فیلم جاودانه " داستان توکیو" اثر یاسوجیرو اوزو است
علی نصیریان، کتایون امیرابراهیمی، بهروز بقایی، شیرین بینا، آزاده شمس، افشین سنگ‌چاپ، آزیتا ترکاشوند، طوفان مهردادیان، ژوبین مقدس و ... در این فیلم بازی کرده‌اند.


*آخرین شب سال( جواد مزدآبادی)
فيلمنامه"آخرين شب سال" توسط سهيلا گلستاني و كاوه سجادي حسيني نوشته شده و از مضموني اجتماعي برخوردار است.اين تله فيلم،تحويل سال نو را از نگاه سه نفر درشرايط اجتماعي مختلف و با مشکلات متفاوت روايت مي کند که درنهايت به يک نتيجه ختم مي شود .
شهره سلطاني،افشين سنگ چاپ،حديثه تهراني و مليحه نيکجومند،حشمت آرميده، فرحناز منافي‌ظاهر و فاطمه شكري ترکیب بازیگران این فیلم را تشکیل می دهند.
سعید لطفی این فیلم را برای سیمافیلم تهیه کرده است .

*بالهای خوشبختی( بهروز شعیبی)
این فیلم ماجراهای زندگی دو همسایه را به تصویرمی کشد که یکی از این دو خانواده زندگی آرام و دیگری به دلیل بیکار بودن پدر خانواده و دعوا و اختلاف بین پدر و مادر روزهای پر تنشی را پشت سر می گذارند و پرتاب وسیله ای از سوی پارسا، پسر کوچک خانواده به یکی از این دو همسایه به حیاط، آغاز ماجراهایی جدید است که ... .
فیلمنامه «بالهای خوشبختی» به قلم بهروز شعیبی و سعید اصغرزاده به نگارش درآمده و سعید پورصمیمی، زهرا سعیدی، محسن قاضی مرادی، امیرحسین عسگری، میلاد کیمرام، آناهیتا همتی، حمید مولوی، مهدی باطبی و پارسا نصیریان از بازیگران این فیلم تلویزیونی هستند.
مهدی کریمی این فیلم را تهیه کرده است.

*بن بست ( حسین تبریزی)
فیلمنامه"بن بست"از خروجی های کارگاه "مشاغل"به سرپرستی مهدی سجاده چی در گروه علمی - فرهنگی مرکز سیمافیلم است که سعید تهرانی آن را تهیه کرده است.
این فیلم تلویزیونی،داستان دو دوست به نام های ارس و امیر را روایت می کند.ارس زمانی دور با اهمال کاری اش باعث مرگ همسر امیر شده است.پس از سال ها او که افسر نیروی انتظامی شده در برابر امیر قرار می گیرد و ...
سعید تهرانی، رحیم نوروزی، نیلوفر شهیدی، مریم کاویانی، حسن جوهرچی، سعیده عرب، فرهاد دانشور و فریبا طالبی از بازیگران این فیلم هستند .

*بومرنگ( اسماعیل فلاح پور)
داستان این تله فیلم سه اپیزودی،درباره سه شخصیت به نام‌های شهاب،یلدا و حامد است كه در جریان حادثه ای رو در روی یكدیگر قرار می‌گیرند و در این میان،بروز اتفاق ناخوشایند غیرمترقبه‌ای باعث می‌شود که... .
"بومرنگ"براساس فیلمنامه اولیه حامد افضلی و خسرو نجدی و با بازنویسی علیرضا كاظمی پور تولید شده است که امین زندگانی،عبدالرضا اكبری،سپیده خداوردی،حسین شهاب و... در آن به ایفای نقش پرداخته اند.
بومرنگ را اسماعیل عفیفه برای سیمافیلم تهیه کرده است.

*پس از مه( بهرام صحیحی)
قصه این فیلم به قلم احمد پایداری سرسختي هاي زني را روايت مي کند که در قشم براي اولين بار يک کارگاه گليم بافي راه مي اندازد و با کمک بقيه زنان تعاوني تشکيل مي دهد.اين در حالي است که... .
سیما تیرانداز،مینا نوروزی،لیلا شوقی،خسرو شهراد و علی کمالی‌نژاد از بازیگران آن هستند.
سید احمد پایداری این فیلم برای مرکز سیمافیلم تهیه کرده است.

*حباب( سامان استرکی)

داستان اين فيلم تلويزيوني درباره اشکان با بازي ( امير حسين عباسي نژاد)،نوجوان فوتباليستي است که در حادثه اي مصدوم مي شود و ديگر نمي تواند به بازي فوتبال ادامه دهد،آشنايي او با یک پسر نوجوان معلول باعث تغييراتي در زندگي اش مي شود.
علاوه بر عباسي نژاد،سامان ارسطو(پدر اشکان )،امير حسين ملايي (هادي)،آريا صالحي (افشين ) در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.
منوچهر شاهسواری تهیه کننده این تله فیلم است.

*خانه کاغذی(محمود معظمی)

تله‌فیلم"خانه کاغذی"روایتگر قصه دزدی از طلافروشی است که طی این دزدی3خانواده با وارد شدن جواهرات در زندگی‌شان دچار مشکلات و دردسرهایی می‌شوند.در اصل می‌توان گفت این فیلم قصه پررمزورازی را در 3 داستان موازی و در 3 مقطع زمانی به تصویر می‌کشد.
مهدی سلطانی سروستانی(صبا)‌،رحیم نوروزی(منوچهر)‌،سحر قریشی(مهناز)‌،امیرمحمد زند(محمود)‌،نگین معتضدی(سپیده)‌و... بازیگران اصلی فیلم هستند .
اسماعیل عفیفه " خانه کاغذی" را برای سیمافیلم تهیه کرده است.

*دردسر(حسن آقا کریمی)

اين تله فيلم که موضوعي اجتماعي و نگاهي طنزآميز دارد‌، درباره قربان کارگر منبت کاري است که دلباخته مينا، کارآموز آموزشگاه خياطي روبه روي کارگاه منبت کاري مي شود. قربان در راه رسیدن به دختر مورد علاقه اش با مشکلاتی مواجه می شود که ... .
در اين فيلم عبدالله آتشاني، سحردرويش زاده، مهران رجبي، فريده سپاه منصور، صفا آقاجاني، رضا بنفشه خواه، رضا قياس آبادي ، وحيد ملکي و علي ابدالي ايفاي نقش کرده اند.
کیانوش عیاری کارگردان و تهیه کننده صاحب نام سینما و تلویزیون این فیلم را تهیه کرده است.

*زاگرس( منوچهر طیاب)

این فیلم مستند به سلسله جبال "زاگرس" از ديدگاه هاي متفاوت چهار گروه که دست اندر کار تحقيق در ناحيه زاگرس هستند می پردازد.
منوچهر طیاب تهیه کنندگی این اثر را برای سیمافیلم بر عهده داشته است.

*سنگ اول ( ابراهیم فروزش)
"سنگ اول" بر اساس داستان کوتاه "سنگ اول" از کتاب "تنور" هوشنگ مرادی کرمانی ساخته شده است و محسن تنابنده ، اندیشه فولادوند ، مسعود چوبین و جمعی از بازیگران تئاتر و اهالی روستای اطراف ملایر در این فیلم بازی کرده اند.
این فیلم سینمایی در شهرستان ملایر ، همدان و روستاهای اطراف ملایر فیلمبرداری شده است. و در جشنواره هایی مختلفی در کشورهای آمریکا، چین و هند حضور داشته است.
سید علیرضا سبط احمدی این فیلم را تهیه کرده است.

*شاه کلید(حسین تبریزی)
شاه كليد با مضمون اجتماعي داستان پسربچه اي را روايت مي كند كه تلاش دارد شغل پدر را ادامه دهد اما به دليل مشكلاتي كه براي خود و مادرش پيش آمده با چند خلافكار همراه مي شود و اتفاقاتي برايش رقم مي خورد.
كيهان ملكي،ميلاد كي مرام، حشمت آرميده، حسين علي پور، داود شيرعلي، جعفردهقان و متين حيدرنيا در اين تله فيلم به ايفاي نقش پرداخته اند.
سعیدسالارزهی "شاه کلید" را تهیه کرده است.


*کلاس سوم ب( غلامرضا رمضانی)
قصه در "كلاس سوم ب: اتفاق مي‌افتد؛ معلمي شاگردانش را خيلي دوست دارد اما معلم ديگري جايگزين او مي‌شود و به همین دلیل در ارتباط با شاگردان دچار چالش مي‌شود.
فضاي كار شيرين است و نوستالژي دوران مدرسه را تداعي مي‌كند. كار در ميبد فيلمبرداري شده و بازيگراني چون بهروز شعيبي ،جمشيد جهانزاده ، احمد رضا اسعدي و ... در آن حضور دارند.
حسین فهیمی فر این تله فیلم را تهیه کرده است.


*موش و گربه(حسن لبافیان)

موش و گربه قصه نسرین است .نسرين مادر شوهرش سيمين را گروگان مي گيرد تا او را مجبور کند با پرداخت پول ، همسرش کسرا را که او هم به گروگان گرفته شده است ، نجات دهد. اين موش و گربه بازی بالا مي گيرد . تا جایی که... .
در تريلر " موش و گربه " که فيلمنامه اش را فرانک حيدريان نوشته ، آزيتا حاجيان ، مرجان شکوفکي ، امير محمد زند، انوشيروان ارجمند و فارمسيک فاريا و ...ايفاي نقش کرده اند.
" موش و گربه" را سيد احمد پايداري تهیه کرده است

*وزنه های بی وزن(مجید شیخ انصاری)
مجيد شيخ‌انصاری «وزنه‌های بی وزن» را در تورنتو كانادا كارگردانی كرده و وحيد رهبانی، پويان طباطبايی، رانا بارمز، جين مكلوچين، بهناز راهبر، ابراهيم كريمی، جن هانلی، پيتر باويس، وينسنت توماس، اندی الوتری، جيمز جرارد، رابرت بوتر، نويد خامنه، سوفيا زلاتار، كندرا ويتكوفسكی، اندرو دياكوف، حميد رباطی، محسن اسلامی‌نظری و ... در اين فيلم ايفای نقش كرده‌اند.
فيلمنامه اين فيلم را مهدی علی‌ميرزايی نوشته و داستان آن بر مبنای تأثير شخصيت حضرت علی(ع) است‌، كه حول چند محور نوشته شده و قصه تحولات روحی دو جوان مقيم تورنتو را روایت می کند كه روز تولد حضرت علی(ع) در ديدگاه‌ها و روابط‌شان تغييراتی ايجاد می‌شود‌.
شیخ انصاری خود تهیه کننده " وزنه های بی وزن" است.

*هفت سین ( رضا حامدی خواه)
" هفت سین" درباره نویسنده‌ای به نام مهیار است که در نویسندگی سابقه ای 10 ساله دارد.او كار خود را رها می‌كند و تصمیم می‌گیرد وارد عرصه تجارت شود.طولی نمی‌كشد كه...
در این فیلم هومن برق نورد،آشا محرابی،محمود جعفری،رویا میرعلمی، محمدحسین شمس، نرجس بدر طالعی،محمدرضا فتحی،‌ سارا باهنر،نسیم آریا،علی حاج علی عسگری و هنرمند نوجوان متین حیدری‌نیا به ایفای نقش پرداخته اند.
حامد حامدی خواه تهیه کننده " هفت سین" سیمافیلم است.


*یک اسم ( بیژن میر باقری)
این فیلم روایتگر زندگی پروین، ریحانه و لاله است بی‌آنکه بدانند لحظه‌های زندگی شان به هم مربوط می شود هرکدام با حسی مشترک و در تعامل با هم اما در نبردی جداگانه باید بکوشند تا از طوفانی که ذهن و زندگی‌شان را دربرگرفته، سربلند بیرون بیایند.
در این فیلم پریوش نظریه، سحر دولتشاهی، الهام کردا، کامران ملکی، حمید گرشاسبی، کاظم سیاحی ،سپیده خدابنده‌لو به ایفای نقش‌ می‌پردازند.
محمد داودی تهیه کننده یک اسم برای مرکز سیمافیلم است.

*چای جوشیده(افشین صادقی)

کاراکتر اصلی این فیلم یک افسر پلیس است. اکبر طلوعي رئيس گروه ويژه پليس تشخيص هويت آگاهي در تدارک ازدواج دخترش با پسر باجناقش رکني است؛ در این بین اتفاقی رخ می دهد که... .
پرديس افکاري، کيوان محمودنژاد، بهرام ابراهيمي، مجيد مشيري، پديده پريدري، رزا آرايش، افشين نخعي از بازیگران اصلی این اثر هستند.
" چای جوشیده" را افشین صادقی برای سیمافیلم تهیه کرده است.

*کیومرث و یونس( سعید ابراهیمی فر)

این فیلم داستان دو شخصیت به نام های کیومرث و یونس را روایت می کند؛کیومرث محسنی صبح روزی از خواب بیدار می شود و می بیند در خانه خود نیست و او را علی صدا می کنند.از شرايط موجود پیداست که ... .
ثریا قاسمی،پیام دهکردی،سینا رازانی،گلاره عباسی،لیلا شوقی،خسرو احمدی و یاشار مؤمن زاده. بازیگران این فیلم هستند.
دکتر جواد ظهیری از تهیه کنندگان با سابقه سیما و مدرس دانشگاه این فیلم را در مرکز سیمافیلم تهیه کرده است.

*تینار ( مهدی منیری)
این فیلم اثری مستند - داستانی به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی منیری است.
تینار در گویش محلی مازندران به افرادی گفته می شود که احشام را به ارتفاعات شمال کشور برای چرا می برند. فیلم در واقع ارتباط پسر بچه ای را که او هم یک تینار است با محیط اطرافش و طبیعت به تصویر کشیده است.

http://www.simafilm.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=9185:عیدانه-های-سیمافیلم&catid=9:تیتر-اول&Itemid=100

جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

سیر و سرکه


«سير و سركه» سريال نوروزي شبكه دو شد

«سير و سركه» عنوان مجموعه اي از گروه فيلم و سريال شبكه دو سيماست كه به كارگرداني غلامرضا رمضاني و تهيه كنندگي ابراهيم زاهدي فر همزمان با آغاز نوروز 91 از شبكه دو روي آنتن مي رود.


به گزارش روابط عمومي شبكه دو، اين سريال كه فيلمنامه آن به قلم غلامرضا رمضاني و مجبتي خشك دامن به نگارش در آمده، داستان پيرزني را روايت مي كند كه در صدد است براي سفر به خارج از كشور در كلاس هاي آموزشي زبان انگليسي شركت كند اما ...


در اين سريال كه همزمان با تصويربرداري تدوين آن نيز از سوي بابك رضا خاني در حال انجام است بازيگراني چون پري اميرحمزه، سعيد پورصميمي، پروين قائم مقامي، محمود پاك نيت و علي سليماني به ايفاي نقش مي پردازند.

«سيرو سركه» با مضمون طنز اجتماعي نگاهي به موضوع روابط اجتماعي و جايگاه آن در زندگي روزمره افراد دارد.


اين سريال در نوروز 91 از شبكه دو سيما روي آنتن مي رود.

ساير عوامل آن عبارتند از:

مدير تصويربرداري: عليرضا قاضي

صدابردار: داريوش صادق پور

تدوين و صداگذاري: بابك رضا خاني

موسيقي: ناصر چشم آذر

دستيار اول كارگردان: صالح غربي جوان

برنامه ريز: علي ملاقلي پور

مدير توليد: ابراهيم زاهدي فر

http://ch2.iribtv.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=4108

سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

خانه کاغذی

 

ایام عید و فیلم خانه کاغذی

سایت خبری سیمافیلم: فیلم تلویزیونی " خانه کاغذی" به کارگردانی محمود معظمی،محصول سیمافیلم ایام نوروز از تلویزیون پخش می شود.
معظمی درباره این اثر به سیمافیلم گفت: فیلمنامه کار از سوی اسماعیل عفیفه به من پیشنهاد شد که بعد از برگزاری جلسات مختلف و اعمال اصلاحات مورد نظر این فیلم را مقابل دوربین بردم.
او افزود:"خانه كاغذی"یك اثر معمایی پلیسی و كاملا پلیس محور بوده و به نوعی،بیانگر خطرات و اتفاقاتی است كه پلیس های فعال درگیر آن شده و این حوادث سبب تزلزل زندگی خانوادگی شان می شود .
این كارگردان تصریح كرد:قصه اولیه تعلیق خوبی داشت و این ویژگی فضای مناسبی را برای یك دكوپاژ متفاوت و نفس گیر فراهم می كرد.
او ادامه داد:من شخصا به كارهایی كه در آن پلیس اهرم پیش برنده داستان و در مركز داستان قرار می گیرد،علاقه زیادی دارم .چون معتقدم ژانر پلیسی- اكشن دست كارگردان را برای بازی با نماها و ساختار شكنی در پلان بندی باز می گذارد.
بنا به این گزارش تله‌فیلم"خانه کاغذی"روایتگر قصه دزدی از طلافروشی است که طی این دزدی 3خانواده با وارد شدن جواهرات در زندگی‌شان دچار مشکلات و دردسرهایی می‌شوند.در اصل می‌توان گفت این فیلم قصه پررمزورازی را در 3 داستان موازی و در 3 مقطع زمانی به تصویر می‌کشد.
مهدی سلطانی سروستانی(صبا)‌،رحیم نوروزی(منوچهر)‌،سحر قریشی(مهناز)‌،امیرمحمد زند(محمود)‌،نگین معتضدی(سپیده)‌و... بازیگران اصلی هستند که در این تله فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.
عوامل تولید"خانه کاغذی"عبارتند از:نویسندگان:‌حامد افضلی-رویا خسرونجدی،دستیار اول و برنامه‌ریز:محمد بدرلو،مدیر تصویربرداری:افشین احمدی،طراح چهره پردازی:جلال موسوی،چهره پردازان:مریم فقیری-اکبر امیری،صدابردار:فرشید کیوانمهر،طراح صحنه و لباس:امیر زاغری،مدیر تولید:نعمت گودرزی چگینی،عکاس:نازلی هروری.
اسماعیل عفیفه " خانه کاغذی" را در گروه اجتماعی مرکز سیمافیلم تهیه کرده است.
http://www.simafilm.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=9179:بینندگان-سیما-عید-وارد-خانه-کاغذی-می-شوند&catid=5:آخرین-اخبار&Itemid=99

سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

عبور از خیابان احمدی

با موضوع تکریم کهنسالان شهر/

احمدی مستند "عبور از خیابان" را ساخت

محمد احمدی کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران مستند کوتاه "عبور از خیابان" را ساخت.

محمد احمدی در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: مستند 11 دقیقه‌ای "عبور از خیابان" نمایی است از اتفاقی ساده و هر روزه در تهران؛ کلان شهری از انبوه خودروها و جمعیتی جوان.

وی افزود: اگر چه در سنت فرهنگی ایران کهنسالان دارای احترام و ارزش هستند اما این مهم در زندگی شهری ما معنای خود را پیدا نکرده است. اکنون در تهران جای امن کهنسالان یا در پارک کوچک محلی است و یا در کنج خانه‌هایشان. احمدی تأکید کرد: به زودی برای حضور این مستند در جشنواره‌های مختلف اقدام می‌کنیم.

از عوامل این مستند می‌توان به کارگردان، تصویربردار و تهیه‌کننده: محمد احمدی، صدابردار:رشید دانش، صداگذار: امیر حسین قاسمی.

محمد احمدی هم اکنون فیلم "آزمایشگاه" به کارگردانی حمید امجد که امسال در جشنواره فجر به نمایش درآمد را در نوبت اکران دارد و فیلم سینمایی "شاعر زباله‌ها" به کارگردانی او به تازگی راهی شبکه نمایش خانگی شده‌است.

محمد احمدی کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران مستند کوتاه "عبور از خیابان" را ساخت.

محمد احمدی کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران مستند کوتاه "عبور از خیابان" را ساخت.

محمد احمدی کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران مستند کوتاه "عبور از خیابان" را ساخت.

محمد احمدی در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: مستند 11 دقیقه‌ای "عبور از خیابان" نمایی است از اتفاقی ساده و هر روزه در تهران؛ کلان شهری از انبوه خودروها و جمعیتی جوان.

وی افزود: اگر چه در سنت فرهنگی ایران کهنسالان دارای احترام و ارزش هستند اما این مهم در زندگی شهری ما معنای خود را پیدا نکرده است. اکنون در تهران جای امن کهنسالان یا در پارک کوچک محلی است و یا در کنج خانه‌هایشان. احمدی تأکید کرد: به زودی برای حضور این مستند در جشنواره‌های مختلف اقدام می‌کنیم.

از عوامل این مستند می‌توان به کارگردان، تصویربردار و تهیه‌کننده: محمد احمدی، صدابردار:رشید دانش، صداگذار: امیر حسین قاسمی.

محمد احمدی هم اکنون فیلم "آزمایشگاه" به کارگردانی حمید امجد که امسال در جشنواره فجر به نمایش درآمد را در نوبت اکران دارد و فیلم سینمایی "شاعر زباله‌ها" به کارگردانی او به تازگی راهی شبکه نمایش خانگی شده‌است.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1556426

سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

فیلم یک اسم

     

" یک اسم" بیژن میر باقری نوروز به روی آنتن می رود

     
سایت خبری سیمافیلم: فیلم تلویزیونی " یک اسم" به کارگردانی بیژن میرباقری،محصول مرکزسیمافیلم در کنداکتور پخش نوروزی سیما قرار گرفت.
میرباقری درباره مضمون این اثر گفت: یکی از قصه های فیلمنامه اولیه، شخصیت مریم است که باعث شد کار برای من جذاب باشد.ماجرای آن هم در رابطه با زنی است که تصمیم می گیرد از شوهرش مرحومش بچه دار شود ولی آن زمان دو شخصیت دیگر،اصلا قصه ای نداشتند.
وی افزود: در صحبت هایی که با مونا انوری زاده نویسنده فیلمنامه داشتیم،قصه ای برای این دو شخصیت طراحی شد و به فیلمنامه ای تبدیل شد که ما فیلمبرداری آن را شروع کردیم. قبل از فیلمبرداری من بازنویسی فیلمنامه را شروع کردم. این باعث شد که فیلمنامه را به طور کل بازنویسی کنم و نتیجه تبدیل به فیلمنامه " یک اسم" شد که تصور می کنم در رده آثار تلویزیونی کار قابل قبولی باشد.
بنا به گزارش سیمافیلم، "یک اسم" راوی سرگذشت کسانی است که دست تقدیر روبروی هم قرارشان می‌دهد.
گفتني است متن اوليه اين فيلم تلويزيوني را علي اصغر احمدي ‌مقدم با مشورت محمد داوودي نوشته است.
پروین، ریحانه و لاله بی‌آنکه بدانند لحظه‌های زندگی شان به هم مربوط می شود هرکدام با حسی مشترک و در تعامل با هم اما در نبردی جداگانه باید بکوشند تا از طوفانی که ذهن و زندگی‌شان را دربرگرفته، سربلند بیرون بیایند.
در این فیلم پریوش نظریه، سحر دولتشاهی، الهام کردا، کامران ملکی، حمید گرشاسبی، کاظم سیاحی ،سپیده خدابنده‌لو به ایفای نقش‌ می‌پردازند.
تعدادی از عوامل ساخت این فیلم نیز عبارتند از: طرح اولیه :علی‌اصغر احمدی‌مقدم/ بازنویسی‌فیلمنامه: مونا انوری‌زاده/ کارگردان: بیژن میرباقری/ تهیه‌کننده: محمد داودی/ مجری طرح: جلیل شعبانی/ مدیرتصویربرداری: جواد صفا/ صدابردار:ناصر شکوهی‌نیا/ طراح صحنه و لباس: لیلا نقدی‌پری/ طراح گریم: الهام صالحی/ دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: سیدعلی هاشمی/ منشی صحنه: مونا پیرایش/ عکاس: علی خوانساری/ مدیرتولید: محمدعلی عزیزی/ مدیرتدارکات: سعید شعشعه.

محمد داودی "یک اسم " را با نام قبلی "درجستجوی بهشت" در گروه اجتماعی مرکز سیمافیلم تهیه کرده است.

دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

خریداری فیلمهای خارجی


سينماي ما- قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی گفت: در مورد اکران فیلم‌های خارجی، بهترین آثار یا به زبان دیگر بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان خریداری شده است و در مورد آثار سه‌بعدی هم قرار است همین اتفاق رخ دهد. «حسن نجاریان» قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی که مسئولیت برنامه‌ریزی برای اکران فیلم‌های خارجی را برعهده دارد، در مورد نحوه اکران فیلم‌های سه بعدی، اظهار داشت: اکران فیلم‌های سه‌بعدی در ادامه اکران فیلم‌های خارجی در سینماهاست. بنیاد سینمایی فارابی به دنبال این است که مردم را با فیلم‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا آشنا کند و به خاطر همین مسئله طرح اکران سه‌بعدی را در دستور کار خود قرار داده است.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در ادامه گفت: در این راستا فیلم‌هایی که بتوانیم رایت‌ عمومی آن‌ها را بخریم، دوبله می‌کنیم و در برنامه‌ اکران قرار می‌دهیم.

* اکران فیلم‌های خارجی را با سه سینما آغاز کردیم

نجاریان تصریح کرد: برای اکران فیلم‌های خارجی با توجه به محدودیت‌ها فضای اکران رو به رو هستیم و با همان فضای محدود به کار خود ادامه می‌دهیم. کار را با سه فیلم آغاز کردیم. اکران فیلم‌های سه‌بعدی هم در همین طرح است اما اگر در ادامه استقبال از فیلم‌ها زیادتر شد، مدت‌زمان و تعداد سانس‌های نمایش‌دهنده را بیشتر می‌کنیم.

* با محدویت اکران فیلم‌های خارجی و سه‌بعدی مواجه هستیم

وی در ادامه در مورد گسترش این فضا گفت: قرار است اگر این کار گسترش پیدا کرد، تعداد سانس‌های کار را افزایش دهیم، به طور مثال از یک سئانس به دو سئانس برویم اما در حال حاضر محدودیت اکران داریم.

* اگر کار درجه یک نباشد، پخش را آغاز نمی‌کنیم

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در ادامه اظهار داشت: به کیفیت کم در اکران فیلم‌های خارجی و سه‌بعدی رضایت ندادیم. در رابطه با اکران فیلم‌های خارجی کیفیت عالی، دوبله و تجهیزات مد نظر است و اگر کار درجه یک نباشد، پخش آن را آغاز نخواهیم کرد.

* رایت‌ فیلم‌های سه‌بعدی جشنواره فجر باید دوباره خریداری شود

نجاریان در ادامه در مورد تاریخ اکران فیلم‌های سه‌بعدی نیز اظهار داشت: تاریخ قطعی اکران آثار سه‌بعدی مشخص نیست، به خاطر اینکه رایت‌ فیلم‌های سه‌بعدی که خریداری شده محدود به جشنواره فیلم فجر بود که برای اکران عمومی باید رایزنی مجدد صورت بگیرد و قطعاً اتفاقات جدیدی در حال رخ دادن است.

* بهترین آثار خارجی برای اکران انتخاب می‌شوند

وی در ادامه افزود: در مورد اکران فیلم‌های خارجی، بهترین آثار یا به زبان دیگر بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان خریداری شده است و در آثار سه‌بعدی هم قرار است همین اتفاق رخ دهد.

* استقبال مخاطب با توجه به محدودیت‌ها رضایت‌بخش است

«حسن نجاریان» در پایان این گفت‌وگو در مورد اسقبال مردم از اکران آثار سه‌بعدی گفت: با توجه به تبلیغات محدود و شروع داستان، تا بیننده عادت کند زمان می‌برد ولی به نظرم در حال حاضر با محدویت‌های موجود در فضای اکران، استقبال مخاطبان رضایت‌بخش بوده است اما در آینده اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.
منبع : فارس

دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

کارتون 1500
اولين كارتون بلند سينمايي بهرام عظیمی از گزینه‌های اکران نوروزی است
قسمت دوم انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» ساخته می‌شود

سينماي ما- فیلمنامه نویس «تهران 1500» با بیان این خبر افزود: «منتظر بازخورد مردمی اکران «تهران 1500» هستیم تا پس از آن با تجربه‌ای که از ساخت سری ابتدایی داشته‌ایم نگارش سری دوم این انیمیشن را آغاز کنیم.» امیرمسعود علمداری در مورد زمان ساخت سری دوم «تهران 1500» توضیح داد: «آقای ابوالحسنی تهیه‌کننده این انیمیشن باید در مورد زمان آغاز پروژه صحبت کنند، اما اگر «تهران 1500» در نوروز اکران شود سال آینده ساخت سری دوم آن آغاز می‌شود.»

داستان «تهران 1500» درباره پیرمردی است به نام اکبر (مهران مدیری) که 160 سال سن دارد و در آستانه مرگ از نوه‌اش (هدیه تهرانی) ـ که در کره ماه درس می‌خواند ـ می‌خواهد به زمین برگردد و اوّل ازدواج کند و بعد مدرکی را پیدا کند مبنی براین‌که او در دهه 1360 در نمایش‌های سیاه‌بازی حضور داشته است. اکبر این گواهی را می‌خواهد برای این‌که آرزویش این است که در قطعهٔ هنرمندان به‌ خاک سپرده شود. نوه او با ورود به ایران گرفتار دردسرهای شهر تهران در چند دهه بعد می‌شود و یک راننده تاکسی جوان (بهرام رادان) هم سخت گرفتار عشق این خانم...

انیمیشن «تهران 1500» به کارگردانی بهرام عظیمی و تهیه کنندگی محمد ابوالحسنی در جشنواره سی‌ام فجر به نمایش درآمد و از گزینه‌های اکران نوروزی است.
منبع : خبرگزاري سينماي ايران

دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

شهید چمران
ابراهيم حاتمی‌کیا فیلم را خرداد ۹۱ کلید می‌زند
«شهید چمران» پس از پنج سال به مرحله پیش‌تولید رسید

سینماي ما- ابراهیم حاتمی‌کیا پروژه سینمایی «شهید چمران» را خرداد ماه سال آینده جلوی دوربین می‌برد. این پروژه بعد از گذشت پنج سال به مرحله پیش‌تولید رسید. قرار بود حسین جعفریان مدیریت فیلمبرداری این اثر را به عهده بگیرد که این همکاری صورت نگرفت.
اواسط سال جاری اعلام شد حاتمی‌کیا دیگر تمایلی به ساخت این فیلم سینمایی ندارد، اما شنیده‌ها حاکی است این کارگردان سینمای جنگ، دوباره تصمیم به ساخت این فیلم سینمایی گرفته است.
پیش از این قرار بود، محمد پیرهادی تهیه‌کنندگی این فیلم سینمایی را برعهده گیرد. در حال حاضر مهدی کریمی تهیه‌کنندگی پروژه «شهید چمران» را برعهده دارد.

هنوز اسامی بازیگران پروژه «شهید چمران» اعلام نشده است.
منبع : خبرگزاری سینمای ایران

دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

محمد احمدی

محمد احمدی :

 
محمد احمدی کارگردان وتهیه کننده مطرح سینمای مستقل ایران باانتشار یادداشتی خطاب به اصغر فرهادی موفقیت ی را درکسب جایزه اسکار تبریک گفت .

به گزارش پارس توریسم ُ کار گردان فیلمهایی چون شاعر زباله ها و حقیقت گمشده وتیه کننده فیلمهایی چون لطفا مزاحم نشوید ُآزمایشگاه ُحریم و.....دریادداشت خود آورده است :

فرهادی عزیز

تمام هنرمندان و سینماگران جهان به احترام تو ایستادند
ما نیز به احترام تو می ایستیم
و از شادی و افتخاری که نصیبمان کردی ازت ممنونیم

محمد احمدی

سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

مهران فر

 

مهران‌فر:
تعریف غلط از بازیگری به سینمای ایران لطمه زد

  • بازیگر فیلم سینمایی «بی‌خود و بی‌جهت» با اشاره به رواج تعاریف و سبک‌های اشتباه از بازیگری تاکید کرد این برداشت‌های غلط به کلیت سینمای ایران ضربه زده است.


احمد مهران‌فر بازيگر سينما و تئاتر، درباره وضعيت كنوني بازيگري در سينماي ايران و چشم انداز آن در آينده به خبرنگار سوره سينما گفت: همه چيز از يك فيلمنامه خوب شروع مي شود. وقتي نقش ها، روابط بين آدم ها، چالش بين شخصيت ها، به درستي طراحي مي شود و شخصيت ها در مناسباتي صحيح با هم ديالوگ برقرار مي كنند، بازيگر در چنين شرايطي قطعاً خوب بازي خواهد كرد و با مقدمه مناسب و پرقابليت به كار روي نقش مي پردازد.
وي در ادامه افزود: تمام آثاري كه در چند وقت اخير ديده‌ايم و بازيگري در آنها درست اتفاق افتاده آثاري بوده اند كه يك فيلمنامه خوب داشته‌اند. فيلمنامه خوب را كسي مي نويسد كه از شعور و آگاهي از روانشناسي شخصيت، فلسفه و غيره برخوردار است.
این بازیگر گفت: در كنار يك فيلمنامه خوب، يك كارگردان آگاه قرار دارد كه به اهميت چيدن درست بازيگران در نقش واقف است. انتخاب درست بازيگر مسئله مهمي است كه در شكل‌گيري بازي خوب مؤثر است. بازيگر نبايد هر نقشي را بازي كند. انتخاب درست بازيگر از سوي كارگردان نكته اي است كه كارگردانان نسل جديد بيشتر به آن اهتمام مي ورزند.
مهران‌فر افزود: تا پيش از اين، الگو و تعريف درستي از بازيگري و فيلمنامه نداشتيم. حتي كلمه بازيگري درست را نداشتيم چه برسد به بازيگري خوب يا بد. من اعتقاد دارم الگوسازي و تعريف صحيح از بازيگري طي توليدات اخير سينماي ايران اتفاق افتاده است و همگي ما به يك تعامل جمعي از مقوله «بازيگري درست» رسيده‌ايم و همه متفق‌القول مي گوييم مجموعه بازيگران فلان فيلم خوب بودند.
بازیگر فیلم سینمایی «هیچ» ادامه داد: تعاريف اشتباه از بازيگري كه گاهی از سينماي فيلمفارسي و روشنفكري نشأت گرفته بود، باعث توليدات نادرست و سطحي در سينما شد. اما خوشبختانه با شكل گيري موج جديد در عرصه بازيگري قطعاً در آينده روند رو به رشد بيشتري خواهيم داشت.
بازیگر فیلم سینمایی «عصر روز دهم» گفت: گروهي از بازيگران تواناي تئاتر به سينما ورود پيدا كرده‌اند كه بازي درست، خوب و آناليز شده را مي شناسند و با دقت نقش را پردازش و به جزئيات آن دقت مي كنند و نتيجه كارشان، توليد تئاتري نيست بلكه توليدي باورپذير به تماشاگر ارائه مي دهند. اين نكته نيز مي تواند روند رو به رشد بازيگري در سينماي ايران را سرعت ببخشد.

http://www.sourehcinema.ir/articleview.php?cat=1&id=116665

سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

سریالهای نوروزی

 

سریالهای تلویزیون در نوروز 91

تئاتر در خط مقدم


کارگردان: احمد کاوری

بازیگران: اکبر عبدی، مجید صالحی، رضا ناجی، امیر نوری، عارف لرستانی، امیررضا دلاوری، حسین عابدینی، هادی کاظمی، مهدی صباحی، رابعه اسکویی و ماشاءالله شاهمرادی

خلاصه داستان: این سریال «جنگ بازی» نام دارد و آن گونه که می توان از اسمش فهمید حال و هوایی طنز دارد. وقایع این سریال در زمان جنگ روی می دهد و داستان یک گروه نمایشی را روایت می کند که در بحبوحه جنگ مصمم می شوند یک نمایش شاد را برای رزمندگان اجرا کنند. در چند قسمت ابتدایی سریال شخصیت های مختلف این گروه نمایشی معرفی می شوند و در ادامه چگونگی رهسپاری این افراد به مناطق جنگی بازگو می شود.

در این سریال اکبر عبدی ایفاگر نقش سلیمان است و مجید صالحی هم در نقش پسر او ظاهر شده است.

نکته: احمد کاوری دو فیلم کاملا جدی در کارنامه اش دارد و پیش بینی این موضوع که آیا در طنزسازی هم موفق است یا نه کار سختی است. فیلم های «نفوذی» و «خودزنی» از کارهای او هستند.


** چک برگشتی

باز هم امیر جعفری و سیروس مقدم

کارگردان: سیروس مقدم

بازیگران: امیر جعفری، ریما رامین فر، هدایت هاشمی، هومن برق نورد، یوسف صیادی، علی صالحی، امیر حمیدزاده و بهاره رهنما

خلاصه داستان: سریال تازه مقدم، درباهر جوانی به نام لطیف است که بعد از مدت ها از زندان آزاد می شود او تلاش می کند در موقعیت تازه ای که به دست آورده، زندگی جدیدی را شروع کند و برای این کار به دنبال یافتن شغل مناسبی برای خود است. اما پیدا کردن کار مناسب، برای این زندانی سابق کار ساده ای نیست، چراکه کسی حاضر نیست به او کاری بدهد. در نهایت این جوان آن قدر به تنگ می آید که مجبور به انجام کارهای غیرمنتظره ای می شود. بازیگر نقش لطیف، امیر جعفری است که چندی پیش سریال شیدایی را با بازی خوب او دیدیم. ریما رامین فر هم که او را در نقش هما در سریال پایتخت دیده بودیم، در نقش خواهر او هنرنمایی خواهد کرد.نکته: قرار بود سریال پایتخت 2 برای نوروز امسال به کارگردانی سیرویس مقدم از شبکه یک روی آنتن برود و حتی فیلمنامه اش هم تا حدودی نوشته شده بود اما از آن جایی که محسن طنابنده به فیلم محمد(ص) پیوست و مشغول بازی در آن شد دیگر گروه نمی توانستند بدون حضور طنابنده که نقش اصلی این سریال را برعهده داشت قسمت دوم آن را بسازند. گفته می شود مجیدی در قرارداد بازیگران اصلی فیلمش موردی گنجانده که آنها نمی توانند به جز این فیلم در هیچ کار دیگری حضور پیدا کنند ناگفته نماند که طرح این سریال را محسن طنابنده نوشته است.


** سهمی برای دوست

غیرقابل پیش بینیکارگردان: مسعود اطیابی

بازیگران: اشکان خطیبی، علی سرابی، مهشاد مخبری، سپیده خداوردی، مهتاج نجومی، رضا فیض نوروزی و مسعود شجاعی

خلاصه داستان: «سریال سهمی برای دوست» با مضمون طنزگونه اجتماعی داستان دو برادر خوانده را به تصویر می کشد که وضعیت مالی مناسبی ندارند. آنها دست به هر کاری می زنند تا شرایط خود را دچار تغییر کنند، تا اینکه تصمیم می گیرند وارد بازار بورس شوند و همین امر، زمینه ساز اتفاقات جدیدی برای یکی از دو برادرخوانده می شود که...نکته: این اولین سریال تلویزیونی مسعود اطیابی است که گفته می شود فیلمنامه اش نقطه قوت آن است.


** مسیر انحرافی

Lostکارگردان: بهرنگ توقیفی

بازیگران: پوریا پورسرخ، فرزاد حسنی، شقایق دهقان، بهنوش بختیاری، پرستو صالحی و نیما فلاح

خلاصه داستان: این سریال داستان سقوط یک هواپیمای مسافربری در جزیره از ناشناخته و اتفاقات پیرامون آن را به تصویر می کشد.

نکته: گفته می شود این سریال به شکلی برداشت از سریال پرطرفدار Lost است و قطعا همین موضوع باعث می شود که حدس بزنیم که یکی از سریال های پرطرفدار نوروز خواهد شد. البته به جای جک نقش اصلی این سریال به عهده پوریا پورسرخ است.


** چه کسی خوابه؟

خوابم می آدکارگردان: سیدجواد رضویان

بازیگران: جواد رضویان، علیرضا خمسه، رضا بابک، امیرحسین صدیق، آشا محرابی، افشین سنگ چاپ و...خلاصه داستان: به صورت آیتمی با موضوعات شوخی می کند.

نکته: گریم منحصر به فرد رادش و رضویان در این سریال واقعا خنده دار است.


** لبخند بی لهجه

کارگردان: محمدرضا حیدری

بازیگران: سیرویس همتی، شهره سلطانی، افشین سنگ چاپ، سارا رسول زاده، مالک سراج، علیرضا مهران و محمد اسدی

خلاصه داستان: «لبخند بی لهجه» در تلاش است با زبان طنز به موضوعات اجتماعی روز بپردازد و سازندگان می گویند از نزدیکی به هجو در این اثر خودداری کرده اند.
http://clebfa.blogsky.com/1390/12/11/post-774/

یکشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

سامی یوسف

 

سامی یوسف:اسکار گرفتن جدایی نادر از سیمین باعث افتخار من است!

"سامی یوسف" خواننده مشهور عرب زبان که بیشتر آهنگ های او در مورد حضرت محمد (ص) می باشد


پس از پایان مراسم اسکار در صحفه فیسبوک خود نوشت :


من به ایرانیان بابت این افتخار بزرگی که بدست آورده اند تبریک میگویم و البته که جایزه گرفتن این فیلم خانوادگی زیبا برای من جای تعجب نداشت


من برای ایران و مردم ایران و تمام مردم عرب دعا می کنم

 http://clebfa.blogsky.com/1390/12/11/post-775/

یکشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

اکبر عبدی

 

«اکبر عبدی» فیلمی درباره یک عقب مانده ذهنی می سازد

«اکبر عبدی» فیلمی درباره یک عقب مانده ذهنی می سازد

 

«اکبر عبدی» در نخستین فیلم سینمایی که کارگردانی خواهد کرد، داستانی درباره یک عقب مانده ذهنی را دست آویز قرار می دهد. عنوان این فیلم احتمالا «خاور ننه» است.

«اکبر عبدی» در نخستین فیلم سینمایی که کارگردانی خواهد کرد، داستانی درباره یک عقب مانده ذهنی را دست آویز قرار می دهد. عنوان این فیلم احتمالا «خاور ننه» است.

به گزارش سینماپرس، اکبر عبدی پس از موفقیت در جشنواره فیلم فجر قصد کارگردانی یک فیلم سینمایی را دارد.

طرح قصه این فیلم متعلق به خود عبدی است و قرار است فیلمنامه آن به زودی نوشته شود. داستان این فیلم درباره پسری است که دارای عقب ماندگیهای ذهنی

است و در ویلایی در شمال سرایدار است و اتفاقاتی برای دختر صاحب ویلا می افتد که خط اصلی داستان را تشکیل می دهد.

اکبر عبدی این قصه را که هنوز مشخص نیست اثری طنز باشد، را برای کارگردانی فیلم اولش در نظر دارد.

پیش از این عبدی فیلمی با عنوان «مستخدم» را قصد داشت کارگردانی کند، که بنا به دلایل نامعلوم ساخته نشد. مشخص نیست فیلم جدید عبدی همان فیلمنامه قدیمی اش است یا خیر.

این بازیگر سینما در سی امین دوره جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جایزه نقش دوم مرد برای بازی در فیلم سینمایی «خوابم می آد» ساخته رضا عطاران شد.

عبدی در فیلم هایی چون مادر، هنرپیشه، ای ایران، دلشدگان، مدرسه پیرمردها، سفرجادویی، اخراجی ها را در کارنامه خود دارد. وی کارگردانی دو اثر نمایشی را نیز برعهده داشته است.

منبع خبر :

http://www.shahrekhabar.com/newsview.jsp?rt=cultural1330758720435658

شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

نتیجه آرا یزد


نتايج انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در استان به شرح ذيل مي باشد:


حوزه انتخابيه يزد و صدوق

محمد صالح جوكار در حوزه انتخابيه يزد و صدوق از مجموع كل آراء ماخوذه 214060راي با بيش از 79 هزار راي حائز اكثريت آراء شد.

حوزه انتخابيه تفت و ميبد

حجت الاسلام سيد جلال يحيي زاده فيروز آباد در حوزه انتخابيه تفت و ميبد از مجموع كل آراء ماخوذه 58083 راي با بيش از 25 هزار راي حائز اكثريت آراء شد.

حوزه انتخابيه اردكان

محمدرضا تابش در حوزه انتخابيه اردكان از مجموع كل آراء ماخوذه 40679 راي با بيش از 25900 هزار راي حائز اكثريت آراء شد.

حوزه انتخابيه ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز

در حوزه انتخابيه ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز نيز با بيش از 101 هزار آراء ماخوذه حجت الاسلام دخيل عباس زارع زاده مهريزي و كاظم فرهمند با كسب بيشترين آراء به مرحله دوم كشيده شد.

حوزه انتخابيه طبس و فردوس

همچنين محمدعلي عبدا... زاده در حوزه انتخابيه طبس و فردوس با بيش از 43 هزار راي، حائز اكثريت آراء شد.

بر اساس آمار ارائه شده، ميزان شركت مردم استان دارالعباده و دارالعلم يزد در اين انتخابات با حدود 65 درصد مشاركت، نسبت به انتخابات هشتم مجلس شوراي اسلامي نزديك به 10 درصد افزايش داشته است.

منبع : یزد فردا

http://www.yazdfarda.com/news/47583.html

شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

نتیجه انتخبات نهم در یزد


نتایج نهایی شمارش آراء در حوزه تفت و میبد : حجت الاسلام سید جلال یحیی زاده پیروز انتخابات شد


 

 

یزدفردا :به گزارش یزدفردا و براساس اخبار غیررسمی حجت الاسلام یحیی زاده با کسب آراء لازم به عنوان نماینده مردم تفت و میبد انتخاب شد

نتایج نهایی شمارش آراء در حوزه اردکان : دکتر محمد رضا تابش نماینده مردم اردکان شد


یزدفردا :به گزارش یزدفردا و براساس اخبار غیررسمی دکتر محمد رضا تابش با کسب آراء لازم به عنوان نماینده مردم اردکان انتخاب شد

نتایج نهایی شمارش آراء در حوزه یزدو صدوق :سردار محمد صالح جوکار نماینده یزد و صدوق شد


یزدفردا :به گزارش یزدفردا و براساس اخبار غیررسمی محمد صالح جوکار با کسب آراء لازم به عنوان نماینده مردم یزد و صدوق انتخاب شد

نتایج نهایی شمارش آراء در حوزه طبس فردوس سرایان:دکتر عبدالله زاده پیروز انتخابات مجلس نهم شد


یزدفردا :به گزارش یزدفردا و براساس اخبار غیررسمی دکتر عبدالله زاده با کسب آراء لازم به عنوان نماینده مردم طبس فردوس سرایان انتخاب شد


 

نتایج نهایی شمارش آراء در حوزه مهریز بافق بهاباد و ابرکوه و خاتم به دور دوم کشیده شدیزدفردا :به گزارش یزدفردا و براساس اخبار غیررسمی هیچکدام از نامزد های این حوزه موفق به کسب آراء لازم نشده و انتخابات در این حوزه به دور دوم کشیده شد .

در دور دوم

مهندس فرهمند

دخیل عباس زارع زاده

با هم به رقابت خواهند پرداخت

شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

علی استون

 

علی(شان) استون:
درباره عاشورا فیلم می سازم 

علی استون فیلمساز تازه مسلمان آمریکایی گفت: ساخت چند فیلم سینمایی را در دست داریم که قیام عاشورا، زندگی مولانا و سقوط هواپیمای ایرباس در خلیج فارس توسط ناو هواپیمابر آمریکایی از جمله آن‌هاست.

درباره عاشورا فیلم می سازم

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ «علی استون» در گفت‌وگویی گفت: قصد داریم ۵ سوژه سینمایی را در ایران کار کنیم و در حال حاضر مشغول انجام تحقیق و پژوهش درباره سوژه‌ها هستیم.

* عاشورا بهترین سناریوی عاشقانه دنیاست

وی ادامه داد: یکی از این فیلم‌ها راجع به زندگینامه عارف بزرگ مولاناست. «مولانا» در دنیا طرفداران بسیاری دارد و ساخت فیلمی از او تاثیرات بسیاری خواهد داشت. ضمن اینکه به نظر ما عاشورا بهترین سناریوی عاشقانه دنیاست و قصد داریم به این مقوله نیز در یک اثر دیگر بپردازیم.

* «ندامت» درباره سقوط هواپیمای ایرباس در خلیج فارس ساخته می‌شود

وی تصریح کرد: پدیده دیگر جن است که الان در سیاست‌های آمریکا و اسرائیل وجود دارد. از نظر ما این فیلم باید ساخته شود که بتوانیم جهان جنی غرب را به دنیا نشان بدهیم. فیلم سینمایی با نام «ندامت» نیز در دستور کار است که موضوع آن مربوط به سقوط هواپیمای ایرباس در خلیج فارس است که توسط آمریکایی‌ها اتفاق افتاد.

استون گفت: پروژه دیگر نیز با نام «پروژه ایکس» یا ناشناخته شناخته می‌شود که در مورد موضوع آن در حال حاضر نمی‌توانم توضیح بیشتری بدهم.

پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

لیام نیسون


آوای روح‎ بخش اذان، بازیگر مشهور ایرلندی را به اسلام متمایل کرد

آوای روح‎ بخش اذان، "لیام نیسون" بازیگر مشهور ایرلندی را به اسلام متمایل کرد.


آوای روح‎ بخش اذان، بازیگر مشهور ایرلندی را به اسلام متمایل کرد

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «لیام نیسون» بازیگر مشهور ایرلندی طی سفری که به ترکیه داشت و با دیدن شعائر اسلامی به ویژه صدای دلنشین اذان در شهرهای ترکیه، تمایل شدید خود به اسلام را اعلام کرد.

وی شنیدن صدای اذان و اثرات روح‎بخش نماز را از عوامل تمایل شدیدش به اسلام معرفی کرد و گفت: "صدای اذان زیباترین آهنگی است که تاکنون شنیده ام".

این بازیگر ایرلندی که 59 سال سن دارد با نقد کاتولیسم گفت: "در مورد مذهب کاتولیک کتابهای زیادی مطالعه کرده ام اما جواب سؤالات خود در مورد علل پیدایش آسمان‎ها و زمین و تعدادی از سوالات اساسی دیگر را در دین مسیحیت و مذهب کاتولیک نیافته ام".

شایان ذکر است که وی پیش از این به دلیل از دست دادن همسرش دچار افسردگی شده بود و اینک آرامش گمشده خود را در دین مبین اسلام جستجو می کند.

http://abna.ir/data.asp?lang=1&Id=295680

چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

دختری بنام آهو

سریال دختري به نام آهو

دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

تصاویر سریال دختري به نام آهو

سریال دختری به نام آهو

قدرت الله صلح میرزایی كارگردان سریال نوروزی "دختری به نام آهو" گفت : اين سريال يك طنز اجتماعي هدفمند و ارزشی است كه مي كوشد در كنار روايت داستانش پيام هاي اخلاقي و ديني هم به مخاطب بدهد.

کارگردان سریال دختري به نام آهو با اشاره به اینکه در حال حاضر طنز به شدت مورد نیاز مخاطبان است ، یاد آور شد: این سریال نوروزی با مضمون طنز اجتماعی است که پیام انسانی و ارزشی خاصی را به مخاطب انتقال می دهد.

کارگردان سریال نوروزی " دختری به نام آهو" تاکید کرد: علاوه بر پیام اخلاقی و انسانی که در سریال دختري به نام آهو لحاظ شده است ، سعی کرده ایم در این مجموعه (دختري به نام آهو) لحظاتی شاد و مفرح را در روزهای عید به شهروندان هدیه دهیم .

دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

سریال دختري به نام آهو

داستان سریال دختری به نام آهو

داستان سريال «دختري به نام آهو» درباره مردي به نام آقا مرتضي حشمت است كه چهار پسرش ازدواج كرده اند و تمام آنها صاحب پسر شده اند.

آقا مرتضي كه خيلي دوست دارد نوه دختري داشته باشد به تكاپو مي افتد تا مقدمات ازدواج پسر پنجمش را كه به تازگي از سربازي آمده است، مهيا كند. اما آماده كردن چنين مقدماتي آنقدرها هم كه او فكر مي كند كار ساده اي نيست.

علاقه او به داشتن نوه دختري باعث بروز ماجراهاي بسياري در خانواده چهار پسرش مي شود. با وجود اتفاقاتي كه مي افتد آقا مرتضي همچنان در تلاش است كه پسر آخرش را با هر تمهيدي پاي سفره عقد بنشاند. چيزي كه ديگران به آن واكنش نشان مي دهند.

بازیگران سریال دختري به نام آهو

بهزاد فراهاني بازيگر نام آشناي سينما و تلويزيون در اين سريال در نقش آقامرتضي حشمت ظاهر شده و سيروس گرجستاني هم ايفاگر نقش دوست او يعني كمالي خواهد بود.

مريم اميرجلالي هم در نقش همسر آقامرتضي ديده خواهد شد. همچنين ميرطاهر مظلومي، مجيد ياسر، شهرام عبدلي و مهدي اميني خواه در نقش چهار پسر آقا مرتضي نقش آفريني مي كنند و پندار اكبري هم در نقش پسر آخر آقامرتضي هنرنمايي كرده است.

دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

تصاویر سریال دختري به نام آهو

شهره لرستاني، فلور نظري، آزاده رياضي، مريم سلطاني، يلدا قشقايي و آزيتا تركاشوند بازيگران ديگري هستند كه در اين اثر در نقش هاي مختلف ظاهر خواهند شد.

سريال دختري به نام آهو به تهيه كنندگي عليرضا داوري و محمدحسين قره تپه در 13 قسمت 40 دقيقه اي آماده مي شود.

فيلمنامه سريال (دختري به نام آهو) را هادي كريمي نوشته است.

در ساخت سريال دختري به نام آهو فرهاد محمودي (مدير تصويربرداري) ،حميدرضا اسلامي (مدير صدابرداري) ، حامد صلح ميرزايي (دستيار اول كارگردان) ، آذر كتابي (طراح صحنه) ، حسين يزدي (طراح گريم) ، فرشته آلوسي (طراح لباس و مهدي توسلي (عكاس) همكاري مي كنند

دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

تصاویر سریال دختري به نام آهو

دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

تصاویر سریال دختري به نام آهو


دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

تصاویر سریال دختري به نام آهو

دختري به نام آهو,سریال دختري به نام آهو

 

منبع:جام جم

چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

نظرات اسکاری

 
یادداشت رخشان بنی اعتماد:

جایزه ای ورای اسکار
اصغر فرهادی اولین جایزه اسکار را برای سینمای ایران گرفت. اما افتخاری بالاتر از یک جایزه به ملت ایران داد. کاش زمانی که این جایزه در موزه سینمای ایران جای می گیرد, برای ثبت در تاریخ, گفته های اصغر فرهادی کنار آن نوشته شود. کنار آن نوشته شود تا بازخوانی شود و به یادها سپرده شود که در زمانه واهمه های پنهان از واژه های تحریم و تهدید و جنگ, در سحرگاه دیروز هشتم اسفند ماه 1390 سینمای ایران توانست با زبان هنر, پیام صلح خواهی ملت خود را به جهان اعلام کند.

رخشان بنی اعتماد
 
 
پیام تبریک سید محمد خاتمی به اصغر فرهادی:

به نام خدا

هنرمند گرانقدر جناب آقای اصغر فرهادی
...
موفقیت چشمگیرتان را در پرآوازه‌ترین حادثه و مراسم سینمایی که نشانگر شایستگی‌های شما و هنرمندان عزیز و همکاران ارجمندتان در فیلم است صمیمانه تبریک می‌گویم.
 

وودی آلن
 
کارگردان شهیر سینمای دنیا که در بخش «بهترین فیلمنامه اورجینال» با فیلم «نیمه شب در پاریس» رقیب فیلم «جدایی نادر از سیمین» بود پس از بیست سال این جایزه را تصاحب کرد اما در مراسم اسکار مانند دفعات پیش حاضر نشد! تام برنارد (مدیر پخش این فیلم در کمپانی سونی پیکچرز) در توضیح عدم حضور وودی آلن می گوید: "مقداری تلاش کردم تا او را راضی به حضور در مراسم نمایم اما آلن گفت بهترین فیلم سال "جدایی نادر از... سیمین است و باقی مسائل درباره جوایز (....) هستند!..."
 
 
 
در پیام تبریک جواد شمقدری آمده است:


 

«با موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در اخذ اسکار، ذائقه جامعه سینمای ایران که در جشنواره سی‌ام فجر شیرین شده بود، کامل شد.
این جایزه گواهی دیگر بر آغاز فصل جدید سینمای ایران است که در قالب سازمان سینمایی به افق‌های بلندتری می‌اندیشد.
قضاوت آمریکایی در مقابل فرهنگ ایرانی سر تعظیم فرود آورد و رای دهندگان آکادمی اسکار در مقابل لابی صهیونیستی که بر طبل جنگ می‌کوبد واکنش متفاوتی نشان دادند و این ترک آغاز فروپاشی استیلای لابی صهیونیستی بر جامعه و همه نهادهای آمریکایی است.
امروز غرب تشنه چشیدن معنویت و طعم اخلاق و تجربه محبت ،عاطفه و رفتار انسانی است. زخم‌های شیطانی نیاز به مرهم الهی دارد و سینمای ایران در پرتو فرهنگ اسلامی پاسخگوی این نیاز است.
موفقیت آقای فرهادی در دریافت جایزه اسکار حلقه‌ای از موفقیت‌های ملت بزرگ ایران است که آن را به وی و گروه همکارش و سینمای ایران و همه سینما دوستان ایرانی تبریک می‌گویم.»


بخشهایی از گفته های رضا کیانیان :

یک افتخار ملی
فکر نمی کنم وضعیت کنونی سینمای ایران و ارتقای کیفی آن ربط چندانی به جوایزی از این دست داشته باشد. اما یقین دارم مقامات مملکتی ما به خاطر این جایزه می بایست به فرهادی تبریک بگویند چون کاری که فرهادی کرده یک افتخار ملی است و متعلق به همه مردم ایران.

خوشحالم که این جایزه به هموطنم رسیده است
به عنوان یک ایرانی خوشحالم که این جایزه به هموطنم رسیده است. وقتی تیمهای ورزشی ما صاحب عناوین میشوند همه مردم خوشحالی می کنند؛ در عرصه هنر هم رسیدن به جایگاهی ارزنده در میان جهان باعث افتخار ایرانیان است.

چرا مقامات کشوری تبریک نمی گویند
مدالهایی که تیمهای ورزشی ما می گیرند موجب آن میشود که بسیاری از مقامات کشوری زبان به تحسین گشوده و تبریکات خود را به قهرمانان ابلاغ کنند اما وقتی کسی مثل فرهادی پیدا می شود و یکی از معتبرترین جوایز سینمایی را می گیرد، کسی تبریک نمی گوید! واقعا چرا؟!

رییس اداره نظارت علیرضا سجادپور:
 
خوشحالم اثری ایرانی که در آن از سیاه نمایی خبری نیست به اسکار رسید!/فرهادی در اسکار صحبتهای خوبی کرد!
خوشحالم اثری که منطبق با شرایط روز سینمای ایران تولید شده و در آن از سیاه نمایی خبری نیست در بازارهای جهانی موفق بوده است و به اسکار رسیده است.
 

مرتضي اشراقي نوه بنيانگذاركبير انقلاب اسلامي موفقيت اصغر فرهادي در مراسم اسكار 2012 را تبريك گفت .

متن پيام تبريك مرتضي اشراقي بدين شرح است:
جناب آقای اصغر فرهادی

هنر و هنرمندی که در خدمت فرهنگ و مردمش باشد و پیام انسان دوستی آنان را به گوش جهانیان برساند لیاقت دریافت چنین جوایزی را داراست. اینجانب این پیروزی را صمیمانه به شما و دیگر دوستان و همکاران هنرمندتان و تمام اهالی فرهنگ و هنر ایران، تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی و در ادامه فعالیتهای هنریتان پیروز و سربلند افتخار آفرین باشید.

نظر شما در باره دریافت  اسکار توسط فرهادی چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

سه شنبه نهم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

اسکار برای ایران

اولین اسکار برای اصغر فرهادی و بهترین فیلم خارجی اسکار "جدایی نادر از سیمین"

 

 
اصغر فرهادی به هنگام دریافت جایزه باز هم از مردمِ سرزمین خویش گفت :

ایرانیان بسیارى در سرتاسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند. و گمان دارم خوشحال‌اند. نه فقط به خاطر یک جایزه‌ى مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحال‌اند چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچه‌ى باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیرگرد و غبار سیاست پنهان مانده. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه‌ى فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى کردن و کینه ورزیدن بیزارند.


دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

عمو پورنگ

  عمو پورنگ (داریوش فرضیایی)

آیا او برمی گردد؟!


 


یکی، دو هفته ای می شود که «عمو پورنگ» مورد علاقه بچه ها هم تصمیم گرفته به جای آمدن به تلویزیون و خواندن «در قندون، لب خندن» یا «کی از همه باهوش تره؟ من! من! من!» از شبکه دو، راهش را کجا کند و یک راست برود داخل یک لوح فشرده سرخابی یا نارنجی و کنار بقیه سی دی های مقوایی سوپرمارکت ها، جا خوش کند. عمو پورنگی که 9 سال تمام، عنوان "بهترین و پربیننده ترین برنامه کودک تلویزیون" را داشت و بچه ها هنوز هم که هنوز است، ترانه هایش را به خاطر دارند.

او سال 78 با مجموعه «تورنگ و پورنگ» به تلویزیون آمد و بعد از آن با اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم مستعار هنری «عمو پورنگ» در سال 81، توانست اسم و رسمی پیدا کند و ستاره ای برای کودکان این رسانه باشد؛ ستاره ای که حالا بدون حضور تلویزیون هم خیلی خوب درخشیده و به یکی از پرفروش ترین های شبکه خانگی تبدیل شده.

بعد از یک دهه از تولید این برنامه، خروج عمو پورنگ از تلویزیون و تبدیل شدنش به کالایی که در کنار شیر و تخم مرغ و نوشابه؛ در اوضاع و شرایطی اتفاق افتاد که "مسلم آقاجانزاده" -تهیه کننده این برنامه- بهار امسال از پخش سریال «استودیو پورنگ» تا اول تیر از تلویزیون خبر داده بود اما اینکه چه بلایی سر این سریال آمد و چرا هیچ خبر دیگری درباره آن به گوش نرسید، مساله ای است که انگار هیچ کس دلش نمی خواهد درباره اش حرفی بزند.

به هر حال در این شرایط، اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که یا عمو پورنگ و عواملش از نظر مالی با تلویزیون به توافق نرسیده اند یا اینکه احساس کرده اند خروجشان از این رسانه، علاوه بر آزادی عملی که برای کار دارند، پول بیشتری هم نصیبشان می کند.

با درنظرگرفتن این دو پیش فرض، یک سوال اساسی پیش می آید، آن هم اینکه آیا تلویزیون واقعا حاضر نیست برای رسیدگی به علایق کودکان و نگه داشتنشان مقابل آنتن رسانه ملی، یک کمی بیشتر هزینه کند؟! آیا خود تلویزیون هنوز به این واقعیت نرسیده که با انواع و اقسام عموها و خاله های تقلبی که این روزها بدون کمترین تخصصی مثل قارچ وسط شبکه های مختلف سبز شده اند، حتی اگر چندبرابر هم هزینه کند، بازهم نمی تواند این کودکان بی گناه را دلخوش کنار خودش نگه دارد؟

شاهد اصلی این ادعا، جدول نظرسنجی خود مرکز تحقیقات صداوسیماست که تا پایان سال 89، در تمام نظرسنجی هایی که از کودکان داشته، آنها بیشترین رای را به عمو پورنگ و امیرمحمد داده اند و بعد از این برنامه است که «فتیله» و بقیه برنامه قرار گرفته اند.

قطعا این علاقه به پایان نمی رسد و کودکان به محض شنیدن خبر توزیع «شبکه کودک عمو پورنگ»، با پول توجیبی شان هم شده، آن را تهیه می کنند اما آیا صداوسیما به این مساله فکر کرده که کودکان بعد از تماشای این سری جدید، چه فکری راجع به تلویزیون خواهند کرد؟!

اولین سوالی که به ذهن این مخاطبان کودک می رسد: آیا غیر از این است که «برنامه عمو پورنگ چقدر شادتر و خنده دارتر شده!» و این که چرا زمانی که این برنامه از تلویزیون پخش می شد، از این همه آهنگ شاد و حرکات موزون و هیاهویی که عمو پورنگ به همراه گربه های سه قلو ایجاد کرده، خبری نبود؟!

یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

تایتانیک

 

دانلود فیلم Titanic

"تایتانیک" روی آنتن شبکه سه می رود . . . . . . .

فیلم سینمایی «تایتانیک» جمعه 12 اسفندماه از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم البته غیر از فیلم مشهوری با همین نام است که تا کنون رکورد دومین فیلم پرفروش دنیا را حفظ کرده است.


فیلم سینمایی «تایتانیک» محصول کشور آمریکا در سال 2010 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم سینمایی روز جمعه 12 اسفندماه ساعت 19 روی آنتن می‌رود.

این فیلم به کارگردانی شان وان دیک ساخته شده و شان وان دیک، مری وستبروک، بروس داویژن بروک برنز و... در آن ایفای نقش کرده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: بعد از صد سال، در سال روز غرق شدن کشتی تایتانیک، مجددا کشتی دیگری به همان نام توسط صاحب کشتی «هیدن» به آب‌های اطلس شمالی فرستاده می‌شود.

از آنجایی که حتما می‌خواستند تا در همان روز کشتی را راه اندازی کنند فرصت کافی برای بررسی تجهیزات آن نداشته و بر اثر زمین لرزه یخ ها شکسته می شود و به سمت کشتی می‌آید و ...

یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

سریال لطیفی

 

خواننده زن مشهور لبنان در سریال محمدحسین لطیفی!

“پاملا الکیک” بازیگر و خواننده لبنانی قرار است در سریال ۱۶ قسمتی محمدحسین لطیفی در نقش یک شاهزاده فرانسوی بازی کند.
“الکیک” که قرار است تنها در ۸ قسمت سریال «ساخت ایران» بازی کند، گفته است: در این سریال “پیر داغر” بازیگر مشهور لبنانی نیز بازی می‌کند. وی افزوده است: “پیر داغر” نقش یک لرد و من نقش یک شاهزاده فرانسوی را بازی می‌کنم و این کار کمدی است و قرار است در آن به زبان فارسی سخن بگویم.
این بازیگر لبنانی با بیان اینکه از سخن گفتن به زبان فارسی در این سریال خوشحال است، تصریح کرده است: با سرعت زبان فارسی را یاد گرفتم و این زبان، زبان سختی نیست.
وی همچنین درباره قراردادی که با محمدحسین لطیفی بسته، گفته است: مبلغ قرار داد من نسبت به نقشم خیلی خیلی بیشتر از لبنان است.
 

سریال «ساخت ایران» دومین مجموعه‌ای است که توسط لطیفی برای عرضه از طریق شبکه نمایش خانگی تولید می‌شود و قرار است بخش‌هایی از سریال «ساخت ایران» که با مضمون و فضایی کمدی ساخته می‌شود، در فرانسه تصویربرداری شود.
در خلاصه داستان این سریال آمده است: محسن دزد خرده پایی است که روزی از روزها شاهد تصادف اتومبیل با مردی میانسال است وی کیف مرد مجروح را می رباید و تصمیم می گیرد با مدارک درون کیف زندگی تازه ای برای خود رقم زند.

گفته شده: که امین حیایی و محمد رضا گلزار هم در این فیلم حضور خواهند داشت

شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

جایزه سزار

 

فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی جایزه سزار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرد.

این سی و هفتمین دوره اعطای جایزه سزار بود که طی آن فرانسویها در رشته های مختلف بهترین فیلمها را بر می گزینند و به نوعی اسکار سینمایی محسوب می شود .

جدایی نادر ازسیمین

شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

در تفت خبری نیست !!!!!!!!!!!

 

خانه‌ي عزت‌الله انتظامي براي تبديل به موزه تحويل شهرداري شد.  

آقای بازیگر خاطرنشان كرد: وسايل خانه به جاي ديگري منتقل شده و قرار است با كمك بهروز غريب‌پور فضاسازي لازم انجام شود و يك طبقه هم روي خانه احداث و تبديل به سالن نمايش ‌شود.

انتظامي گفت: خانه، تحويل شهرداري شميران،‌آقاي مهندس جاويد مي‌شود تا كارهاي نهايي انجام شود.

عزت اله انتظامي اواخر شهريور ماه به همراه عكاس و خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در اين خانه كه بيش از 50 سال قدمت دارد حضور پيدا كرد و توضيحاتي را ارائه كرد.

آقاي بازيگر سينما گفته بود: خانه كوچكي حدود 100 متر در يوسف آباد داشتم كه آنجا را در سال 49 به مبلغ 37 هزار تومان فروختم و با كمك وام بانكي اين خانه را در قيطريه 315 هزار تومان خريدم كه تا سال 57 قسط‌هاي آن را پس دادم.

انتظامي يادآور شده بود: همزمان با اكران فيلم «گاو» به اين خانه كه 451 و نيم متر متراژ دارد نقل مكان كرديم و ساير فيلم‌هايي كه بازي كردم صحبت‌هاي اوليه‌اش در همين حياط شده است. افرادي چون علي حاتمي، ناصر تقوايي، داريوش مهرجويي و بهمن فرمان‌آرا به اينجا آمدند و با هم صحبت كرديم.

وي گفته بود: من در اين خانه خاطرات زيادي دارم و دوست ندارم از بين برود. مي‌توانم اينجا را به قيمت زيادي بفروشم و يا اگر پنج طبقه ساخته شود پنج واحد 150-160 متري به من مي‌دهند. اما دوست ندارم اين اتفاق بي‌افتد.

اين هنرمند يادآور شده بود: بچه‌هايم هم احتياجي ندارند و اين خانه و وسايلش با موزه شدن ماندگار خواهد شد و در نبودم مي‌تواند يادگاري باشد.

انتظامي با اشاره به خانه موزه‌هاي شهيد مطهري و شريعتي گفته بود: من اين خانه‌ها را ديده‌ام. اما اينجا با توجه به وسايل و عكس‌هاي زياد و قديمي كه موجود است، مي‌تواند بسيار غني باشد. چيزهايي در اينجا است كه در هيچ كجا نيست، مانند بروشورهايي از هنرهاي دراماتيك كه به تاريخچه اين هنرها مي‌پردازد و بسيار ارزشمند است. ضمن اين‌كه خيلي‌ها اين كار من را پسنديدند.

آقاي بازيگر معتقد است: براي اولين بار است كه در هنر و سينما چنين اتفاقي مي‌افتد و خانه، شخصي كه در هنر فعال بوده تبديل به موزه مي‌شود.

انتظامي همچنين براي ايسنا نوشت:« خوشحال هستم كه در تمام مدت 40 سال كه با خانواده‌ام اينجا زندگي مي‌كردم فقط به كارهاي فرهنگي و هنري (سينما و تئاتر) پرداخته‌ام. آرزو داشتم براي موزه شخصي و فعاليت‌هاي هنري اختصاص پيدا كند. به اميد خدا انشا اله».

منبع خبر :

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1939326&Lang=P

جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

در تفت خبری نیست !!!!!!!!!!!!

 
"سوت پایان" ساخته نیکی کریمی در هجدهمین دوره جشنواره بین المللی فرانسوی وزول موفق به دریافت سه جایزه شد .

در مراسم اختتامیه جشنواره وزول فرانسه که در شب ۲۱ فوریه برگذار شد نیکی کریمی که به همراه
ساخته سینمایی اش در مقام کارگردان در بخش مسابقه بین الملل این
جشنواره حضور داشت موفق به دریافت سه جایزه شد .

هییت داوران به نام اسیایی جایزه شهر پاریس موزه گیمه را به همراه جایزه نقدی را به سوت پایان اعطا کردند .
همچنین جایزه انستیتو زبان های شرقی پاریس اینالکو به همراه جایزه نقدی به سوت پایان تعلق گرفت .
سپس هییت داوران جوان فرانسه هم جایزه اصلی خود را به سوت پایان داد .
 

پنجشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

در تفت خبری نیست!!!!!!!!!!!!!!

 

براي حضور در مراسم اسكار 2012

طراحان دو برند معتبر جهاني براي عوامل «جدايي» جامه دوختند!

طراحي لباس هنرمندان ايراني براي حضور در مراسم اسكار 2012 توسط دو برند معتبر لباس انجام گرفت.

به گزارش خبرنگار باني فيلم، طراحان برندهاي «اسكادا» و «زنيا» طراحي و دوخت لباس‌هاي هنرمندان فيلم «جدايي نادر از سيمين» اصغر فرهادي، ليلا حاتمي و پيمان معادي را انجام دادند.اين طراحي لباس به ابتكار نمايندگي اين دو برند در تهران صورت پذيرفته است.

مراسم اسكار امسال براي دوستداران سينما در حالي شرايط ويژه‌اي دارد كه فيلم «جدايي نادر از سيمين» در دو رشته بهترين فيلمنامه غير اقتباسي و بهترين فيلم خارجي زبان كانديداي دريافت جايزه شده است.

مراسم اسكار 2012 مطابق معمول هر سال در سالن كداك تياتر شهر لس‌آنجلس با حضور تمامي كانديداهاي بخش‌هاي مختلف و دست‌اندركاران سينماي جهان برگزار مي‌شود.
امسال اين مراسم روز یکشنبه هشتم اسفند (26 فوريه) ساعت 6 صبح به وقت تهران از طريق شبكه‌هاي مختلف تلويزيوني پخش خواهد شد.

در اين مراسم به غير از اصغر فرهادي دو بازيگر اصلي فيلم جدايي، ليلا حاتمي و پيمان معادي نيز حضور خواهند داشت.
 

 

پنجشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

تفت خبری نیست !!!!!!!!!!!!!!!

با سلام . می خواهم چند مدت اخبار هنری کشور را برایتان بگذارم . امیدوارم بهتر از خبرهای تکراری تفت باشد .

به پاس تلاش های سینمایی/

معتمدآریا جایزه لانگ لوا را گرفت

 

فاطمه معتمد آریا، بازیگر سینمای ایران دوشنبه شب در پاریس جایزه جهانی و معتبر هانری لانگ لوا فرانسه را دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه معتمدآریا بازیگر نامدار سینمای ایران برای مجموعه فعالیت های سینمایی توانست این جایزه را دریافت کند.

در بیانیه‌ اعلام اهدای جایزه به فاطمه معتمدآریا آمده است: این جایزه به پاس تلاش‌های فاطمه معتمدآریا در راستای ارتقای حرفه سینما، تعهد و حفظ حرمت هنر و تلاش‌های فرهنگی به این بازیگر سینمای ایران تقدیم می‌شود.

معتمدآریا پس از دریافت جایزه اش گفت: همه ما امشب دلیلی مشترک برای با هم بودن داریم. بی آنکه بیندیشیم به چه زبانی حرف می زنیم و در کدام کشور زندگی می کنیم و از کجای جهان به اینجا آمده ایم.

وی افزود: ما صلح، آرامش و زیبایی را بین خودمان تقسیم می کنیم و سهم خودمان را هم بر میداریم.

معتمدآریا گفت: سینما به ما عشق ورزیدن را آموخته، محبت کردن را و تقسیم این عشق را. برای اینکه یادمان نرود ما انسان ها یکدیگر را دوست داریم با هر زبان و با هر رنگ و هر مذهبی که داریم و ما به این دوستی مفتخریم.

منبع خبر :

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1521840

دوشنبه یکم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

تفت خبری نیست !!!!!!!!!!!!

 

با سلام . می خواهم چند مدت اخبار هنری کشور را برایتان بگذارم . امیدوارم بهتر از خبرهای تکراری تفت باشد .

جدایی نادر از سیمین» در دو بخش نامزد جایزه اسکار شد

جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی در دو بخش نامزد دریافت جایزه از هشتاد و چهارمین دوره اسکار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» فیلم جدایی نادر از سیمین در دو بخش بهترین‌ فیلم‌های خارجی زبان و بهترین فیلمنامه اصلی غیر اقتباسی نامزد جایزه اسکار شد.
امسال فیلم سه بعدی هوگو به کارگردانی مارتین اسکوسیزی با نامزدی در ۱۱ بخش از جوایز اسکار توانست صدرنشین دیگر رقبای هشتاد و چهارمین دوره از جوایز اسکار شود.
برندگان نهایی هشتاد و چهارمین دوره اسکار ۲۶ فوریه در سالن کداک تیه‌تر لس‌آنجلس معرفی می‌شوند.

منبع خبر :

http://fa.shortfilmnews.com/shownews.asp?id=2146464993

دوشنبه یکم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

تفت خبری نیست !!!!!!!!!!

با سلام . می خواهم چند مدت اخبار هنری کشور را برایتان بگذارم . امیدوارم بهتر از خبرهای تکراری تفت باشد .

مير باقري:
كيفيت فني فيلم هاي جشنواره سي ام پايين بود

  • يكي از اعضاي هيئت داوران سي امين جشنواره فيلم فجر معتقد است سطح كيفي فيلم ها در جشنواره امسال به لحاظ فني افت داشت.

به گزارش پايگاه خبري- تحليلي سوره سينما ، داود ميرباقري جمعه شب 28 بهمن ماه در برنامه تلويزيوني «هفت» درباره سطح كيفي فيلم هاي داوري شده در جشنواره امسال گفت: امسال تنوع و تفكر خاصي در فيلم ها به چشم مي خورد و حداقل براي من كه هشت سال از فضاي فيلمسازي در سينما دور بودم اين تنوع بسيار بيشتر بود.
وي در ادامه افزود:كيفيت فني فيلم ها از نظر من افت شديدي داشت و اين موضوع تنها نقطه ضعف فيلم ها در جشنواره امسال بود.براي من جاي سوال است كه چرا 32 فيلم بايد در بخش مسابقه حضور داشته باشد و اين تعداد فيلم از نظر من بايد با دقت و حوصله بيشتري ديده شود و وقت كافي براي فكر كردن در مورد وجوه مختلف كار وجود داشته باشد.
كارگردان مجموعه «مختارنامه» گفت: من فكر مي كنم حداكثر 15 فيلم بايد در بخش مسابقه سينماي ايران حضور پيدا مي كرد و من فكر مي كنم هيئت انتخاب بايد دقت بيشتري در گزينش فيلم ها انجام مي داد.
ميرباقري با اشاره به اينكه فيلم مورد علاقه او «روزهاي زندگي» است گفت: «روزهاي زندگي» يكي از فيلم هاي مورد علاقه من است كه بالاتر از حد انتظار من بود، فيلم ايرادهاي كوچكي داشت كه ترجيح مي دهم در مورد آنها با پرويز شيخ طادي صحبت كنم.

منبع خبر:

http://www.sourehcinema.ir/articleview.php?cat=48&id=116536

دوشنبه یکم اسفند ۱۳۹۰  توسط رسول   |

 

 محمد رسول شجاعی تفتی
فارغ التحصیل هنرهای نمایشی با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی تهران
بیشترین علاقه ام به سینما است
و گاهی برای خودم فیلم کوتاه می سازم
متولد 1340 و در شهر زیبای تفت ساکن هستم .
همین .

Mohammad Rasool Shojaei
Performing Arts Graduate actor trend of Islamic Azad University of Tehran
Most of my favorite cinema
And sometimes I make my own short films
I was born in 1340 and living in the beautiful city of Taft.
That's it.

rasoltaft@yahoo.com

 

 

اولین همایش کلید خورد
همایش فیلم سازان تفتی
فرزانه به سامان رسید
پایتخت
رستاخیز
بیضایی با اشغال
شیار 143
خانه ای کنار ابرها
محمود بصیری
رستاخیز

 

شهریور ۱۳۹۴
تیر ۱۳۹۴
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
آبان ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
آرشيو

 

 

الف مثل ایثار
محمد احمدي
بچه هاي محله بازار
یزد فردا
ایران تاتر
نگارستان تفت
تفتی تباران
باران
خورشيد
امامی
باغ گلابدان
توفان یزد
گروه پیوند
شهریار
بازینامه
گمبه
نمایشنامه
خبری و تحلیلی تفت
محمدی ( کویر)
خبر جامع تفت
نستعلیق آنلاین
حمید رضا فلاح تفتی
تفت آنلاین
نوید شاهد
سبکبالان
فیلم کوتاه
سوره سینما
فریاد تفت
گروه تئاتر با هم
کریاس
انجمن نمایش یزد
اندیشه
امرداد
نویسگاه
چیستا یثربی
مهدی قانع
چوپان دروغگو
تفتیها
یحیی زاده
صبح تفت
همتبار
فرهنگ و هنر اردکان
گروه طناز
بسی هنر
آوازک
هنر گلنار
تفت نگار
تینا خبر تفت
یزد هنر
ملوکی ( تردست)
هنر آنلاین
سرو خبر هنری
تفت گرافیک
تفت پیامک
بانک اطلاعات هنرمندان ایران
هنرهای نمایشی

 

 

RSS 2.0

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

 

اسلایدر